2022 LIT AYDINLATMA TASARIM ÖDÜL KAZANANLARI

2022 LIT Aydınlatma Ödül Kazananları

Farmani Grup tarafından başlatılan LIT Ödülleri’nin altıncısı, yetenekli aydınlatma ürünü tasarımcıları ve uygulayıcılarının en görkemli projelerini seçti. Uluslararası ödülün temelinde aydınlatmanın hem bir sanat hem de bilim olduğu inancı yatmaktadır.

Ödül, Aydınlatma Ürün Tasarımı alanında 47, Aydınlatma Tasarımı alanında ise 31 kategoriden oluşmaktadır. Yaratıcılığın ve yeniliğin konuştuğu yarışmanın kazananlarından bazıları:

1 Auroom Freelight by CENTRSVET

Adından da anlaşılacağı gibi lamba tamamen ışığın ve sanatın özgürlüğünü simgelemektedir. Esnek neondan üretildiği için kullanıcılar diledikleri gibi şekillendirebilirler.

2 The Ellipse by hollis+morris

Eviniz ya da ofisiniz için önemli bir parça mı arıyorsunuz? Ellipse tasarımının herkesin dikkatini çekeceğinden emin olabilirsiniz.

3 PIN by Urbi et Orbi

Sağlam olmasının yanı sıra esneklik ve hafiflik de sunan dış mekan lambası. Tasarımcılara göre ürünün her iki özelliğe de sahip olması onu güçlü kılmakta.

4 elizz by lulite GmbH

Günümüzde, aydınlatma arkadaşınız olabilir. elizz ürünü gibi portatif bir lamba seçerseniz, evin her yerinde hizmet edebilir. elizz by lulite GmbH sadece 1 saniyede 20cm’den 120cm’ye dönüşebilir.

5 Brihadeshwara Tapınak Aydınlatması, Lucent Worldwide 

LIT Tsarım Ödülleri’ni kazanan en etkileyici projelerden biri, Lucent Worldwide şirketinin çalışmasıydı. Amaçları, halkın gözünden görülemeyen ancak gece turizmi için yeni fırsatlar sunan armatürler yaratmaktı. Lucent Worldwide, özellikle her türlü ışık kirliliğini en aza indirmeye odaklanmıştır.

6 Ice Cube, Beijing Pro Lightning

Dokuz ‘buz küpü’ nün tamamı karmaşık ve dinamik bir hacim oluşturur. Gece boyunca bina romantik bir peri masalına dönüşür. Tasarımcı, projede buz ve karı andıran mavi ve beyazın yanı sıra daha romantik bir atmosfer yaratan mavi ve moru tercih etmiş.