2023’ÜN EN ÖNEMLİ TASARIM YARIŞMALARI

2023’ün En Önemli Tasarı Yarışmaları

IdeasXwood

Ahşap sektöründeki en önemli ödüldür. IdeasXwood hem üniversite öğrencilerine hem de her yaştan tasarımcıya yönelik uluslararası yarışmadır.

Son başvuru tarihi : 10 Haziran 2023

The Red Dot Design Award

Red Dot Tasarım ödülleri dünyanın en büyük tasarım yarışmalarından biridir. Uluslararası düzeyde iyi tasarımın en çok aranan ölçütlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Son başvuru tarihi : 27 Ocak 2023

The German Innovation Awards

Alman Tasarım Konseyi tarafından verilen Alman İnovasyon Ödülleri, kullanıcı dostu konseptleri ve tüm endüstriyel sektörlerde halihazırda piyasada mevcut olanlarla karşılaştırıldığında öne çıkan ürünler ve çözümler için verilmektedir.

Son başvuru tarihi : 27 Ocak 2023

 

The A’Design Award

Dünya Tasarım Sıralamalarını yöneten uluslararası tasarım ödülleri olan A’ Design Award tasarım ve yenilikte mükemmelliği simgelemektedir. Üstün tasarım, teknoloji ve yaratıcılık sergileyen dünya çapındaki en iyi ürünler, projeler ve hizmetler A’ Design Award ile ödüllendirilir.

Son başvuru tarihi : 28 Şubat 2023

The Good Design Award

Good Design Ödülleri; tasarım, yenilik, sürdürülebilirlik, yaratıcılık, markalama, ekolojik olarak sorumlu tasarım, insan faktörleri, malzeme, teknoloji, grafik sanatlar, paketleme ve evrensel tasarım kategorilerinde değerlendirilir. Ödül alan ürünler Chicago Athenaeum Mimari ve Tasarım Müzesi’nin Kalıcı Tasarım Koleksiyonuna dahil edilir.

Son başvuru tarihi : 1 Haziran 2023

  

Archiproduct Design Awards

Her yıl, multidisipliner bir jüri, başvuruda bulunan ve archiproducts.com’da daha önce yayınlanmış olması gereken yüzlerce ürünü değerlendirerek estetik, işlev ve yenilikçilik dengesine sahip çözümler oluşturmak için güçlerini başarıyla birleştiren şirketleri ve tasarımcıları ödüllendiriyor. Kategoriler arasında Mobilya, Banyo, Mutfak, Ofis, Aydınlatma ve daha fazlası bulunmakta.

Son başvuru tarihi : Eylül 2023