‘Bir Mutfak, Bin Duygu’

1980 yılında, doğal yaşama ve insan ergonomisine uyumlu mutfaklar üretmek amacıyla kurulan VALCUCINE, bugün dünyanın en üst sınıfı mutfak markalarından biri konumuna gelmiş bir marka. Türkiye’de sadece SEM COLLECTIONS tarafından satışa sunulan VALCUCINE, prestijli mekanların tercih ettiği marka olma özelliğini, doğalık, zarafet ve ergonomiye odaklanmış mutfak ve yaşam alanı sistemleri tasarlamasıyla koruyor.

Pek çok ünlü imzanın, dünyaca tanınan profesyonellerin yaşam alanlarında yerini alan Valcucine’nin dinamizm ile minimalizmi birleştiren modelleri, ilkbaharın enerjisini mutfaklara taşıyor. Pantone’nin en vurucu ve sıcakkanlı renkleri Valcucine ile birer tasarım büyüsüne dönüşüyor.

Bu doğrultuda, seçimlerini daima kendi markalarıyla özdeşleşen imzalardan yana yapan ünlülerin tercihi olan VALCUCINE, hem mutfak sistemleri hem de yaşam alanı çözümleriyle dünya starlarının liste başı konumunda. Nicole Kidman’dan Justin Timberlake’e kadar pek çok ünlü Valcucine’nin estetiği ve pozitif enerjiyi buluşturduğu mutfakları kullanıyor, tercih ediyor ve evlerinde misafirlerini Valcucine mutfaklarinda ağırlıyor.

Alessandro Mendini, Gabriele Centazzo gibi tasarımcılara çalışan VALCUCINE, İtalyan dekorasyon endüstrisinin geleneksel işçilik kalitesini lüksist yaşamın gereksinmeleriyle yoğurmakta: Konseptler dahilinde tasarlanan VALCUCINE ortaya daima seçkin ve VIP statüsünde tasarımlar ortaya koyarak günümüz modern insanının hem fonksiyon hem sadelik hem de lüks beklentisini gerçek anlamda birleştiriyor, ferah ve aydınlık ev atmosferleri hazırlıyor.