‘Duvarlar Kalkıyor, Kapılar Geliyor’

Temsilciliğini yaptığını uluslararası markalar ile yaşam alanlarına lüksist, sofistike ve geleceği tanımlayan tasarımlar kazandıran Sem Collections, 2014 evlerine devrim niteliğinde çözümler getiriyor.

Yeni jenerasyon konut projelerindeki “alandan kazanma” mottosunu göz önüne alan Sem Collections, evdeki sınırlandırma/bölümlere ayırma durumunu gerçek anlamda şeffaflaştırarak, yeni bir döneme imza atıyor. Sem Collections bünyesinde yer alan Rimadesio sayesinde, artık mekanları birbirinden ayıran duvarların yerini, şeffaf, sürgülü kapılar alıyor. Bu sayede hem mekan duygusu ferahlıyor, hem daha homojen ve güçlü bir ışık düzeni sağlanıyor, hem de şeffaflık duygusu ile daha modern bir mimari konsept kazanılıyor.

Tasarımlarını daima gelecekteki insanın yaşam alışkanlıklarını düşünerek hazırlayan ve sürgü kapıları ile yaşam alanlarına süreklilik getiren Rimadesio’nun dinamik iç mekanlar yaratan koleksiyonundaki modellerin yapımında öncelik, çevre dostu ve her zaman yeni estetik ve işlevsel çözümler için kullanılan iki doğal malzeme olan alüminyum ve cama verilmiş. Guiseppe Bavuso imzası taşıyan tüm sürgülü kapı modellerinden biri olan Stripe, adından da anlaşılabildiği gibi cam üzerine koyu renk çizgilerle tasarlanmış bir ürün. Yaşam alanlarından yatak odasına kadar her noktada önerilen Stripe bulunduğu noktaya güçlü bir grafik vurgu yapmakta. Bütünüyle cam olarak tasarlanan Valeria ise yenilikçi teknik çözümlemeleriyle güvenliği estetik ile birleştiriyor ayrıca özellikle koyu renk camlarla oldukça dikkat çekiyor. Dahili kol sistemleri, 36 gövde, 30 parlak lake, 27 mat lake renk seçeneğiyle başlıbaşına bir dünya olan Graphis, Graphic Plus ve Graphis Light grubu ise ev ve ofis projelerinin gözbebeği adeta. Son olarak koleksiyonda yer alan Siparium da katlanır ve sallanır modelleriyle minimal, pürist ve netlik odaklı Rimadesio çizgisini sürdürüyor.

Farklı mekanlara ve alanlara uyarlanabilir ölçüleri, A+ teknoloji özellikleri ve geniş cam/çerçeve renk seçeneklerine sahip Rimadesio sürgü kapıları ile artık evlerde labirent duygusu kalkıyor, özgürlük başlıyor!