Hayatı Kolaylaştıran Yaşam Alanları

A + Çözümler

Zamandan Tasarruf Edin

Günümüz dünyasında zaman tasarrufu tüm yaşamın en önemli parçası haline geldi. Hayatı kolaylaştıran çözümler vazgeçilmez birer unsur olarak günlük hayatımızın vazgeçilmezleri oldular.

Nitekim zamanımızın çoğunu geçirdiğimiz evlerimizde de çoklu ihtiyaçlara uyum sağlayan işlevsel ve pratik çözümlere dayalı kurgular geliştirdik.

Verimli bir alan planı günlük yaşamımızdaki birçok stresi azaltabileceği gibi her sabah yaşanan basit bir kombin probleminin de artık yaşanmayacağına delalet olabilir.

Rimadesio’nun sürgülü paneller, kapılar ve bölmelerden oluşan çok çeşitli gömme dolap ve ”Walk- In” giyinme odası ünite alternatifleriyle güne daha zinde başlayacağınız dekorasyon önerilerini yazının devamında okuyabilirsiniz.

Nereden Başlamalıyız?
  • İlk olarak dolabınızdaki tüm ihtiyaçlar en baştan belirlenmeli kullanılmayan eşyalardan arındırılmalıdır. Böylelikle fonksiyonel ve verimli bir dolap için raf, askı ve ayakkabılık ihtiyaçlarını en doğru şekilde belirlemiş olur, ihtiyacımız olan ölçülere ulaşmış oluruz.
  • Yaşam alanınıza uygun en doğru tasarımı belirlerken yine ihtiyaca yönelik bir tercih yapılmalıdır. Yatak odanızın genişliği ve ya giyinme odanızın ölçüleri baz alınarak ünitelerin yerleşim konsepti belirlenmelidir.
  • Dikkat edilmesi gereken bir başka nokta dolap kapaklarıdır. Sürgülü paneller yerden tasarruf sağlarken kapaklar kullanım kolaylığı açısından daha cazip bulunabilir. Kullanıcı deneyimine uygun olarak cam, gres, sentetik deri veya kumaş seçenekleri arasında doğru bir tercih yapılmalıdır
Teknolojik Yenilik, Tasarım Zenginliği, Ekolojik Farkındalık

Gömme Dolaplar

Yalın çizgiler, iyi planlanmış bir düzen ve güçlü bir ifadeyi ortaya koyan gömme dolap seçenekleri odadaki sadeliği ön plana çıkarır. İç aydınlatmalarla zenginleştirilebilen, makyaj masasına kadar gizleme opsiyonu sunan gömme dolaplar; ceviz, meşe kapılar, şeffaf kapı ve kayar paneller gibi çok yönlü tasarım seçenekleri sunar.

Teknolojik Yenilik, Tasarım Zenginliği, Ekolojik Farkındalık

”FREESTANDING” modüler DOLAPLAR

Niş çözümler için en ideal bir sistemlerden biri olan ‘Freestanding’ yaşam alanlarını bölmenize, alandan tasarrufa ve şık bir tasarım kurgusu yaratmanıza olanak tanır. Daha fazla tasarım özgürlüğü sunan Rimadesio Cover; sonsuz modülerlik sunarken görünür vidalar olmadan doğrudan dikmelere sabitlenmiştir. Büyük boyutlu kompozisyonlarda bile kapıların mükemmel bir şekilde hizalanmasını sağlayan üç yönlü görünmez ayar sistemi ile donatılmıştır. Doğrudan dikmelere sabitlenen; raf, elbise askıları, çekilebilir raflar ve çekmeceler herhangi bir ihtiyaç değişikliğinde kolaylıkla yeniden tasarlanabilir. Dahili led aydınlatma sistemi yaşam alanınıza hoş, estetik bir yaklaşım sunar.

Teknolojik Yenilik, Tasarım Zenginliği, Ekolojik Farkındalık

ada ŞİFONYER

Gömme dolaplar, açık raf üniteleri ve diğer alternatifler arasında düzenleme ihtiyacına en işlevsel ek depolama çözümlerinden biri de ada tipi dolap üniteleridir. Aksesuar, takı ve katlanabilir kıyafetler için yerden tasarruf etmenizde önemli rol oynarken çarpıcı bir tasarım kurgusu sunar.

Teknolojik Yenilik, Tasarım Zenginliği, Ekolojik Farkındalık

”WALK-IN CLOSET” GİYİNME ÜNİTELERİ

Günlük yaşantımızda önemli rol oynayan walk-in closet sistemleri düzenli ve pratik bir yaşamın ev içindeki en önemli dinamiklerinden biridir. Rimadesio’nun 20 özel ekstrüde sonsuz sayıda aksesuar ve mekanik bağlantıda azaltılan gelişmiş yapı teknolojisi, her türlü proje gereksinimlerini karşılamaya izin verir: bağımsız şeffaf “dolaptan” köşe bileşimine, geçişli bileşime tüm tasarım unsurlarında kişiselleştirilmiş bir deneyim sunar. Ön ve arka dikmeler, isteğe bağlı entegre led aydınlatma sistemi ile sağlanır. Cam ve aliminyum gibi geri dönüştürülebilir malzemelerden oluşan çevreye dost üretim süreci Rimadesio’nun çağdaş yaşam kalitesinin biçimsel gücüyle kusursuz bir uyum içindedir.

Galeri

Size Özel Çözüm Üretelim

Giyinme ve raf üniteleri için profesyonel destek almak ister misiniz?

Bizimle iletişime geçin