Herkes Mutfakta Buluşmalı!

Sem Collections kurucu ortaklarından Ozan Ekşi:

“Trend tahmin ajansları, 2016 yılında yaşam tarzımızın giderek daha da ‘basitleşeceği’ yönünde fikir birliğine varmış durumda. Daha primitif bir tavırla, ama hisleri yitirmeden. Doğayla yakın temasta, ama estetik kaideleri koruyarak. Yavaşlatılmış ve sadeleşmiş bir atmosferde, ama cool ve klas. Dolayısıyla yeni yılda tasarım ve dekorasyon şifrelerimiz; duygusallık, hamlık, el işçiliğine odaklanma, yalın formlar ve nefes alan alanlar…”

Güncel tasarım kodlarını sıklık. işlevsellik, konfor ve sağlıklı yaşam kriterleriyle birleştiren ve bu nosyonla pek çok uluslararası markayı çatısı altında toplayan Sem Collections, temsil ettiği imzaları hem Bağdat Caddesi’ndeki mağazasında satışa sunuyor hem de mimari projelerde kullanıyor. Sem Collections’ın öncü markalarından Valcucine için trend tahmin uzmanları duygusal evler döneminin geldiğini ve artık mekanların sadece ihtiyaca göre değil, hislere göre de şekil alacağını belirtiyorlar.

Trend ajansları sosyal ilişkileri güçlendiren mekan olarak ‘birlikte çalışılan ve iş-bölümü yapılan’ mutfaklar işaret ediyorlar. Dolayısıyla insanla barışık, ergonomi odaklı, büyük, çok işlevli ve sade tasarım-sistemler öne çıkıyor. İşte tam burada da dünya mutfak sektörünün en değerli markalarından biri olan Valcucine sistemleri karşımıza çıkıyor.

Doğa ve insan ergonomisi odaklı tasarımı günümüzün modern-lüks çizgileriyle birleştirerek yeni bir tasarım anlayışı doğuran Valcucine. hem mutfak sistemler hem de yaşam alanı çözümleriyle dünya starlarının liste başı konumunda. Markanın ortak yaşam alanlarına yöne% ürünlerinden duvar panelleri ve raf sistemleri ahşap malzemenin modernizmle büyük buluşması gibi. Mekan atmosferinde netlik, yalınlık ve İtalyan zarafeti isteyenler için gerçek bir çözüm. Valcucine Living adı altında satışa sunulan bu modüler sistemler. mekana ve isteğe göre uyarlanabiliyor, bu sayede ‘open system’ olarak bilinen fonksiyonel, değiştirilebilir,  kişiselleştirilebilir mekanlar yaratılabiliyor.

Sem Collections;

Bağdat Cad., 212/4, Çiftehavuzlar. İst.

Tel: (0216)478 00 00.