Hollywood Kahve Sever

Trend tahmin ajanslarının ortaya attığı renk kehanetleri bir köşede dursun, bir de gerçek hayat reçeteleri var. Uzun süredir gündemin stil zirvesini paylaşmayan kahve tonları, sadece gardıroplarda değil evlerde de ön planda. Deri ile lüksizmin son düetini yapan bu paletin yaşam alanlarına yansımalarını Sem Collections markalarında görüyoruz.
Bir yanda moda ve dekorasyon endüstrilerinin en önemli otoriteleri tarafından sunulan trend tahminleri, diğer yanda toplumu yönlendiren ikonların seçimleri. Kimi zaman çatışıyor, kimi zaman çakışıyor. Bu kez buluşma noktasına herkes geldi, çünkü herkes kahveyi severdi.
2016 podyumlarında, kırmızı halılarda, tasarım fuarlarında ve ‘stil’ kelimesine yakışan daha pek çok yerde kahve tonlarıyla karşılaştık. Bütün dünyada kahve sektörünün trend haline gelmesi, hatta bunun etkinliklerinin de yapılması, sevgili rengimizi ve cappucino, mocca gibi ailenin diğer bireylerini zirveye taşımış olabilir mi?
Bunun yansımalarını önce modaya ve dekorasyona yansıyor. Kahverengiyi krema gibi en açık tonlarına kadar kullanan, hatta onu deriyle birleştiren tasarım dünyası; lüksist ama doğal, rahatına düşkün ama çarpıcı, elegan ama çok umursamaz olmayı seviyor. Temsil ettiği uluslararası firmalarla günümüzün en önemli dekorasyon adreslerinden biri olan Sem Collections’ın 2016 koleksiyonlarına baktığınızda bu devrimin en gerçek sonuçlarını görebilirsiniz. Valcucine mutfaklardan Ulivi deri dolaplara, Alivar kanepelerden Antonio Lupi lavabolara kadar hangi markaya baksanız adeta bu düetin farklı örnekleriyle karşılaşıyorsunuz: Ekru, karamel, mocca, cappucino, kakao ve kahverengi. Tasarım değil, adeta lezzet şöleni.
Hollywood dünyasının biricik aşkı olan Valcucine mutfaklarının ve diğer çizgiüstü markaların ürünlerini satışa sunan Sem Collections, bizlere ‘yeni ev yaşamları’nı anlatırken moda, teknoloji, çevrecilik, insan öğelerine de değer katıyor.
Kısacası Sem Collections, bu kış herkesi bir kahve deneyimine davet ediyor ve yenilenen Çiftehavuzlar mağazasına bekliyor. Mağazanın farklı köşelerine gerçek birer ünite kuran Sem Collections’a uğradığınızda bir Valcucine mutfak ile başbaşa kalıp sıcak kahvenizi deneyimlemeniz ve tasarımın tadına varmanız çok kolay.
semcollection9_cb3