‘’INTRECCIO’’ Paolo Ulian’ın ödüllü tasarımı; işlevsel bir sanat eseri.

 

Dünyanın en prestijli endüstriyel tasarım derneği olan ve endüstriyel tasarımın gelişiminin baş kahramanı olan ADI (Associazione per il disegno industriale)’nin -Index ödülünün sahibi olan Intreccio; hem estetik olarak hem de teknik yaratıcılık performansıyla oldukça etkileyici.

Kademeli olarak yükselen eşmerkezli geometrik blokların üstüste bindirilmesiyle oluşan mermer yapının iç ve dış bükey şekilleri dinamik ışık oyunlarıyla dikkat çekiyor.

Sayısal kontrol işleme tekniği sayesinde yalnızca 55 kg olan bu ikonik tasarım geçmiş çağlarda kullanılan ve oldukça sağlam bir mineral türü olan mermeri günümüz teknolojisiyle yorumluyor ve bu ödüllü tasarımı zevk sahibi banyolarla buluşturuyor.

Antoniolupi’nin araştırmaları firma için de çok önemli bir hususa dayanıyor; kaynak ve materyallerin tasarruflu kullanımı. Büyük tek bir blok mermer kesilerek Intreccio’yu oluşturan 4 ayrı lavabo parçası ortaya çıkar. Bir blok mermerin ortasından kesilen parçalar sayesinde geriye kalan mermer bloğu tekrar kullanım için büyük ölçüde malzeme arttırır ve firma için ciddi bir tasarruf sağlar.

Antoniolupi ürünleri için; https://semcollections.com/urunler/banyo/antoniolupi/

Showroomumuzu ziyaret etmeden önce randevu almanızı rica ederiz.