Kentsel dönüşüm projelerine çözüm bulan bir mutfak markası; ARMONY

Emlak sektörünün yükselmesi ve toplu yaşam alanlarındaki standartların ve beklentilerin artışı ile mekanlar, çözüm anlamında hızla yetenek kazanıyor; bu alanların başında ise mutfaklar geliyor. Bu doğrultuda erişilebilir fiyatlar ve kaliteyi aynı çizgide tutabilen markalar üstünlük elde etmekte. Bu markalardan biri de Armony.

 

Dekorasyon ve iç mimarinin önem kazanması ve yeni konut dalgasında tasarlanan evlerin de bu çizgide inşa edilmesiyle ilk olarak mutfaklarda geleneksel anlayış son buldu. Eski mutfakların yerini ‘bir yaşam ve sosyalleşme alanı’ olarak tasarlanan geniş, çok sayıda depolama alanına sahip, insan ergonomisine uyumlu, çevre ve doğa dostu, oturma, dinlenme alanlarına sahip, yepyeni bir mutfak nesli aldı. Artık mutfakların sadece yemek yapmak için değil, evin içinde var olan yaşam konseptini kapsayan alanlar olarak tasarlandığını görüyoruz.

Bir yanda natüralist dokular, fonksiyonel üniteler, alışılagelmedik renkler ve materyaller, diğer yanda organik formlar, maksimum verime dayalı teknolojiler, oturma alanlarıyla salona devam eden tasarımlar… İşte tüm bunlar ‘daha fazla vakit geçirilen mutfaklar’ için. Belki de bu yüzden yemek pişirme ve sunum estetiği gibi kavramlar gitgide popülerleşiyor.

Yeni ve ulaşılabilir emlak projelerine uygun, modern yaşam parametrelerine uyumlu tasarlanmış mutfakların önde olduğu bugün yerli pazarda olduğu gibi ithal dekorasyon ve yapı malzemesi markalarının da bu anlamda avantajları çok. Çünkü ulaşılabilir değerlerdeki pek çok global tasarım markası projeler için uygun örnekler sunuyor. Özellikle banyo ve mutfak dünyasında VIP markaların yanı sıra, akıllı projelerle birleşebilecek uygun fiyatlı ithal markalar da bulunuyor. Bunlar için yüzümüzü İtalya’ya çevirince mutfak konusunda ilgi gören ve genellikle büyük projeler için mimarlar ve emlak firmaları tarafından tercih edilen Armony Cucine’yi görüyoruz.

Valcucine, Ulivi, Antoniolupi gibi uluslararası markaların Türkiye satış adresi olan Sem Collections ailesinin önemli bir üyesi olan, modernist cephenin en yeni gözdesi olan Armony mutfak, karakterize edilebilen, kişiselleştirilebilen, avant-garde-modern çizgiye oturmuş, İtalyan üretim kalitesinin temsilcisi olan özel bir marka.

‘Bazı rüyalar geleceği hedefleyen vizyonlar sayesinde gerçeğe dönüşür’ mottosuyla yola çıkan Santarossa kardeşlerin Treviso’da 1976 yılında  kurdukları mutfak markası Armony Cucine, İtalya’nın mutfak kültürü yüksek bir ülke olmasını bir avantaj olarak kullanarak, tasarımlarında hayal gücü ve özenli işçilik kriterlerini birleştirmiş.

İlk adımlar önce İtalya çerçevesinde atılmış ve bir anda pek çok şehirde temsilcilikler kurulmuş. Kısa zamanda bu büyüme Avrupa’ya yansımış.  Müşteri ağı genişledikçe, marangozluk ve modern sanayi arasındaki bu geçiş de büyümüş. Bugün Armony Cucine, 40 yaşında ama tasarımlarıyla oldukça genç bir bakış açısını ve fütürizmi temsil ediyor.

Müşterilerine 17 model ve 217 tamamlayan tasarımla 1019 kombinasyon kurgulamaya açık olan Armony, ilk prensip olarak ‘kişiselleştirilmiş mutfaklar’ üretmeyi hedef alıyor ve kimi projelerinde camın zarafetini stoneware gücü ile buluşturarak modernite yaratıyor; zaman zaman ahşap ve alüminyumu birleştiren doğacı modellere imza atıyor. Genel anlamda tercihi sakin, rafine ve yalın tarzda mutfaklar olanlar için Armony, hem ulaşılabilir fiyatları, hem de İtalyan tasarım gücünü ortaya koyuyor.

Bugünün kentsel dönüşüm fırtınasına dahil olmak ve çarpık kentleşmeyi ortadan kaldırarak herkesi soylu bir kent panoramasına dahil etmek gayrimenkul sektörünün birinci hedefi. Bunu yaparken de gerçekten sıcakkanlı bütçelerle hareket etmek gerekiyor, dolayısıyla her mimarın seçimlerini yaparken bütçe dostu tasarımlarla buluşması gerekiyor ki bu da son kullanıcının daima yüzünü güldürmekte. İşte Armony, hem tasarıma hem de ekonomiye sadık mimarlar, ev sahipleri ve yatırımcılar için en ideal mutfak seçeneklerinden biri. Bu da ona gerçek bir karakter kazandırıyor.