Cristal et bronze

Banyo ve yaşam deneyimi

1937 yılında Paris te kurulan Cristal et Bronze doğduğu günden bu yana geleneksel Fransız el sanatını ve eşsiz tasarımları birlikte sunan tamamen el yapımı butik ürünleri ile bugün Lux oteller, mega yatlar ve özel evlerde iç mimar ve tasarımcılar tarafından tercih edilmektedir. Özel el yapımı ürünlerinde geleneksel ve klasik tarzların yanı sıra çağdaş tasarımlara da yer veren marka üst segmentteki yerini korumaktadır.

Dornbracht

Dornbracht – özel banyo deneyimleri

Su ile olan iletişim şekli artık tek başına bir yaşam tarzına dönüşen Dornbracht 50 yılı aşkın süredir lüks armatür-batarya segmenti konumlamasında üst sıralarda yer almakta ve Almanya’nın tasarım yeteneklerini zirveye taşıyan lider markalar arasında bilinmekte. Kısaca Dornbracht adeta bir duayen. Michael Sieger, Matteo Thun gibi dünyanın sayılı lüks ürün tasarımcıları ile birlikte batarya-armatür tasarımına farklı bir boyut getirerek, suyun akışına yön veren Dornbracht için tasarım ve teknoloji birbirinden ayrılmaz iki kavram. Su ile insan arasındaki ritüel doğrultusunda ürün gamını banyo ve spa armatürleri, duşlar, aksesuarlar doğrultusunda artıran, mutfak profesyonellerine yönelik özel batarya tasarımları geliştiren, tüm bunların yanı sıra sanat ve kültür odaklı pek çok performansa ve projeye imza atan Dornbracht, bir dünya markası olarak yaşamı 360 derece kucaklıyor.

Toscoquattro

Tek kelimeyle, su ve heykel.
Gürültüyü dışarıda bırakın. Cazibe girsin.
Toscoquattro

Banyo mobilyaları butiği her zaman konut ve deneyim açısından yeni bir banyo konsepti arayışı ile eş anlamlıdır. Mükemmel malzemeler onu değerli kılar: konutta, misafirperverlikte ve teknecilikte Salus per Aquam’ın zihinsel ve fiziksel boyutunu kutlayan küçük bir kişisel SPA. 

Elledue

 

 İç mekan tasarım projeleri geliştiren İtalyan uzman

Büyük bir sanat birikimi ile mobilya üreten bir aileden gelen Lanzani Kardeşler Elledue Arredamenti’yi kurduğunda takvimler 1972’yi gösteriyordu. Kırk yılı aşkın bir süre sonra bugün de fabrika yüksek kalitede mobilya üretimindeki liderlik pozisyonunu korumaktadır. Koleksiyonları Avrupa’nın ve dünyanın her yanına yayılmış olup özellikle Orta Doğu ve eski Sovyet cumhuriyetlerinde sağlam bir yer edinmiş durumdadır. Yakın geçmişte ekonomileri yükselen ülkeler ve Uzak Doğu piyasaları (ilk planda Hindistan) Elledue’nin üretimini biliyor ve takdir ediyordu. Elledue Arredamenti’nin başarısının ardında firma içinde yapılanan teknik stüdyonun, kılı kırk yaran müşterilerinin ısmarlama ve isteğe uyarlanmış takımlarının üretimini mümkün kılmanın yanında, geleneğe bağlı olmanın ve detaylara önem veren çalışması bulunmaktadır.

Villa dekorasyonu, apartman dairesi, yönetici ofisleri, oymalı ahşap yapılar, komple tasarımlar veya tek çalışmalar : her proje asil malzemeler ve gelişmiş teknoloji ile ahşap alanında uzun yıllara dayalı tecrübenin kaynaştırılmasını gerektirir. Sonuç ise klasik, şık ve sofistike bir mobilyadır. Ayrıcalıklı ve kendine has stili fabrikaya önemli otoritelerin ve kişilerin güven duymasını sağlamıştır. Kendine has bir stil, tutku, know-how ve müsteri hizmeti; bütün bu detaylar Elledue Arredamenti’yi uluslararası ilginin odağı bir fabrika yapmıştır. Bütün koleksiyonların ortak noktası, üç tasarımcının bu yüksek kalitede malzemeye yaratıcılığını eklemesidir : Saraya ve Misor koleksiyonlarının sahibi Walid Flehian, en çağdaş çizgilerin sahibi ve Elledue Arredamenti teknik ofisten Alex Charles ve klasik oymalı ahşap koleksiyonlar için de Giovanni Pagani. Üç değişik koleksiyon da şirketin felsefesini takip eder : rakipsiz bir “avant-garde klasik”.

Devon & Devon

Devon & Devon evinizin keyfini çıkarmanın özel bir yoludur. Kökeni hammadde sevgisine ve ustalarının olağanüstü üretim becerilerine sahip kaliteli bir seçim. En iyi Avrupa geleneğini ve 20. yüzyıl tasarımını toparlayan ve yeniden yorumlayan zamansız ürünlerle karakterize edilen ve günümüze özenle odaklanan bir lezzet ifadesi.
 
Devon & Devon iki mimar tarafından kurulmuştur ve şu anda Italcer Group’un bir parçasıdır; DNA’sında “tasarım” kültürüne sahiptir. Bu nedenle, eksiksiz ve koordine edilmiş koleksiyonlarına ek olarak, uzman işçilerinin kısa tedarik zinciri ve bir özel sektör tarafından özel olarak hazırlanmış özel çözümlerin tasarımı için benzersiz bir hizmet olan “D&D Tailored Interiors” i sunar sürecin her aşamasını yakından izleyen iç mimar ekibi.
 
 

Antoniolupi

antoniolupi – hiç bitmeyen ilham

Markanın felsefesi, banyo mekânlarını ıslak hacim kavramından çıkararak bir yaşam alanına dönüştürmek. Antoniolupi, şıklığı, lüksü, fark edilirliği, alternatif tasarım kabiliyetini önemsediği üretim nosyonuna sürdürülebilir bir dünya için su tüketimini en aza indiren çözümler sunuyor. Hem günümüz trendlerindeki organik formlara hem de inovatif tasarımlara sahip çıkan Antoniolupi, toplam alan içindeki payı giderek büyüyen banyo ile ilgili çevreci teknolojileri ve ilgi çekici formlarıyla başta mimarlar olmak üzere pek çok profesyonelin radarına girdi. Rasyonel bir minimalizmle bizi kucaklayan Antoniolupi, banyolarda şeffaf, fonksiyonel, yalın dokunuşlar ve bolca hareket alanları yaratıyor. İtalya’nın çizgisini tasarımlarda yansıtıyor.