Longhi

Longhi – 50 Yıllık “Made in Italy”! markası

Mobilyada olduğu kadar kapı sektöründe de İtalyan tasarım çizgisini öne çıkaran ve farklı, stilize, benzersiz güzellikte kapılar tasarlayan Longhi’nin ürünleri klasikten moderne kadar her eve tarz getirmekte. İtalyan mobilya sektöründe özellikle tasarım alanında yenilikleri hızlı kaydedemeyen ve stil konusunda uyum sağlamakta iç mimarları daima yoran kapı konusu Longhi ile tamamen değişiyor. Çünkü mekânı tamamlayan kapı tasarımlarıyla Longhi, farklı modelleri, farklı malzemeleri ve fonksiyonları buluşturarak birer exclusive mobilyaya dönüştürüyor. Alessandro La Spada, Enrico Cattaneo, Studio Opera gibi önemli tasarım imzaları ve ofisleri tarafından tasarlanan kapılar, ayna, deri, süet, cam, ahşap gibi malzemelerle tasarlanıyor ve lüksist desenlerle mekanın şıklığına uyum sağlıyor. Markanın yeni koleksiyonunda yer alan Piero Lissoni tasarımı L16 kapı, İtalya’nın en köklü tasarım ödüllerinden Compasso D’Oro ödülünü kazandı.

Lualdi

Lualdi – iç kapılar, özel yapım mobilyalar ile İtalyan tasarım tarihinde efsanevi bir isimdir.

İlk kapı üretimine 1880’li yıllarda başlayan ve İtalyan işçiliğinin kaliteli yaklaşımını, 100 yılı aşkın süredir dünyaya taşıyan Lualdi, kuşaklardır devam ettirdiği ahşap işçiliğinin özellikli tasarım gücünü bugün en üst teknoloji ile birleştirmekte. Dünyada lüks kapı tasarımında öncü olarak bilinen Lualdi’nin imza attığı exclusive mekanlar ve işbirliği yaptığı markalar arasında Armani Hotel, Bvlgari Hotel, Gucci, Rolex, Maxmara ve Prada gibi seçkin imzaları görmekteyiz. ‘Yeni formlar-teknoloji-prosesler-materyaller’ denklemini kullanarak bugün bir pazar lideri konumunda olan Lualdi, Sem Collections çatısı altındaki pek çok markada olduğu gibi yine çevre duyarlılığı ile üretim yapmaya odaklanan ve insan yaşam kalitesini öncelik alan özel bir firma.

Rimadesio

Rimadesio – teknolojik yenilik, ekolojik farkındalık

Rimadesio, modern kapı sistemleri, kayar paneller, saklama üniteleri, raf sistemleri, walk-in giyinme/soyunma mekanları-sistemleri ve tamamlayıcı mobilyalar üreten çok güçlü bir firma. Modern mimariye eşlik eden ve innovatif gelişmeleri adım adım takip eden Rimadesio, cam ve metali yani organik ve teknolojik iki malzemeyi yan yana getiren işlevi estetikle buluşturan bir tasarım felsefesine sahip. Bugün dünyanın birçok yerinde seçkin projelerde yer alan Rimadesio, mimarların en büyük çözüm ortakları arasında olmakla birlikte Young & Design, KBB gibi birçok tasarım ödülünün de sahibi.

Elledue

 

 İç mekan tasarım projeleri geliştiren İtalyan uzman

Büyük bir sanat birikimi ile mobilya üreten bir aileden gelen Lanzani Kardeşler Elledue Arredamenti’yi kurduğunda takvimler 1972’yi gösteriyordu. Kırk yılı aşkın bir süre sonra bugün de fabrika yüksek kalitede mobilya üretimindeki liderlik pozisyonunu korumaktadır. Koleksiyonları Avrupa’nın ve dünyanın her yanına yayılmış olup özellikle Orta Doğu ve eski Sovyet cumhuriyetlerinde sağlam bir yer edinmiş durumdadır. Yakın geçmişte ekonomileri yükselen ülkeler ve Uzak Doğu piyasaları (ilk planda Hindistan) Elledue’nin üretimini biliyor ve takdir ediyordu. Elledue Arredamenti’nin başarısının ardında firma içinde yapılanan teknik stüdyonun, kılı kırk yaran müşterilerinin ısmarlama ve isteğe uyarlanmış takımlarının üretimini mümkün kılmanın yanında, geleneğe bağlı olmanın ve detaylara önem veren çalışması bulunmaktadır.

Villa dekorasyonu, apartman dairesi, yönetici ofisleri, oymalı ahşap yapılar, komple tasarımlar veya tek çalışmalar : her proje asil malzemeler ve gelişmiş teknoloji ile ahşap alanında uzun yıllara dayalı tecrübenin kaynaştırılmasını gerektirir. Sonuç ise klasik, şık ve sofistike bir mobilyadır. Ayrıcalıklı ve kendine has stili fabrikaya önemli otoritelerin ve kişilerin güven duymasını sağlamıştır. Kendine has bir stil, tutku, know-how ve müsteri hizmeti; bütün bu detaylar Elledue Arredamenti’yi uluslararası ilginin odağı bir fabrika yapmıştır. Bütün koleksiyonların ortak noktası, üç tasarımcının bu yüksek kalitede malzemeye yaratıcılığını eklemesidir : Saraya ve Misor koleksiyonlarının sahibi Walid Flehian, en çağdaş çizgilerin sahibi ve Elledue Arredamenti teknik ofisten Alex Charles ve klasik oymalı ahşap koleksiyonlar için de Giovanni Pagani. Üç değişik koleksiyon da şirketin felsefesini takip eder : rakipsiz bir “avant-garde klasik”.