Elledue

 

 İç mekan tasarım projeleri geliştiren İtalyan uzman

Büyük bir sanat birikimi ile mobilya üreten bir aileden gelen Lanzani Kardeşler Elledue Arredamenti’yi kurduğunda takvimler 1972’yi gösteriyordu. Kırk yılı aşkın bir süre sonra bugün de fabrika yüksek kalitede mobilya üretimindeki liderlik pozisyonunu korumaktadır. Koleksiyonları Avrupa’nın ve dünyanın her yanına yayılmış olup özellikle Orta Doğu ve eski Sovyet cumhuriyetlerinde sağlam bir yer edinmiş durumdadır. Yakın geçmişte ekonomileri yükselen ülkeler ve Uzak Doğu piyasaları (ilk planda Hindistan) Elledue’nin üretimini biliyor ve takdir ediyordu. Elledue Arredamenti’nin başarısının ardında firma içinde yapılanan teknik stüdyonun, kılı kırk yaran müşterilerinin ısmarlama ve isteğe uyarlanmış takımlarının üretimini mümkün kılmanın yanında, geleneğe bağlı olmanın ve detaylara önem veren çalışması bulunmaktadır.

Villa dekorasyonu, apartman dairesi, yönetici ofisleri, oymalı ahşap yapılar, komple tasarımlar veya tek çalışmalar : her proje asil malzemeler ve gelişmiş teknoloji ile ahşap alanında uzun yıllara dayalı tecrübenin kaynaştırılmasını gerektirir. Sonuç ise klasik, şık ve sofistike bir mobilyadır. Ayrıcalıklı ve kendine has stili fabrikaya önemli otoritelerin ve kişilerin güven duymasını sağlamıştır. Kendine has bir stil, tutku, know-how ve müsteri hizmeti; bütün bu detaylar Elledue Arredamenti’yi uluslararası ilginin odağı bir fabrika yapmıştır. Bütün koleksiyonların ortak noktası, üç tasarımcının bu yüksek kalitede malzemeye yaratıcılığını eklemesidir : Saraya ve Misor koleksiyonlarının sahibi Walid Flehian, en çağdaş çizgilerin sahibi ve Elledue Arredamenti teknik ofisten Alex Charles ve klasik oymalı ahşap koleksiyonlar için de Giovanni Pagani. Üç değişik koleksiyon da şirketin felsefesini takip eder : rakipsiz bir “avant-garde klasik”.

DFN

Sadece fonksiyon
sunmakla kalmayıp aynı zamanda duyulara ilham veren dış mekân yaratmak için çalışıyoruz.

DFN, inşaat ve mobilya sektörlerinde faaliyet gösteren bir grup profesyonel ve girişimcinin sunduğu zenginlik deneyimini bir araya getiren ve 2013 yılında kurulmuş bir İtalyan şirketidir. DFN geliştirmekte, üretmekte ve koleksiyonları mobilya açık lüks dağıtır güvenle olarak çevreyi süslemek zarif korumak ve çözümleri ile birlikte balkon veya kış bahçesi kullanımına sayesinde hava koşullarına azami konfor ve dayanıklılık gösterecek şekilde tasarlanmış mobilyalar yaratan hayranlarıyla şirketi yüksek kaliteli malzemeler ve en iyi işçilik.

DFN, aksesuarlardan en sofistike çardaklara ve kış bahçelerine kadar eksiksiz bir tasarım ve mobilya hizmetleri yelpazesi geliştirmekte, tasarlamakta ve üretmektedir.  30’dan fazla ülkede Samuele Mazza Outdoor Collection  ve  Dolcefarniente markaları altında lüks mobilyalar üretmekte ve dağıtmaktadır. Bu malzeme pergola ve seralar markalı  La Casa dei Limoni , tasarımdan yükleme yoluyla, tüm süreci yönetmek. DFN genellikle “ana yüklenici” olarak işlev görür, diğer şirketlerle birlikte çalışarak, tam bir dış mekân projesi için gerekli manzaraları, havuzları, mozaikleri, döşemeleri ve her şeyi sağlama yeteneğini gösterir. Tüm çalışmaları ve uzman tedarikçileri koordine eder ve sonuçların kalitesini garanti eder.

DFN, standart teklifi özelleştirme yeteneği ile olağanüstü bir çok yönlülük sergiliyor . Aynı zamanda çok geniş ve çeşitlendirilmiş projeler gerçekleştirebilir: küçük boyutlulardan büyük ölçekli projelere kadar her mobilya parçasının özel olarak üretilebileceği.

Valcucine

Valcucine, mutfak modelleri değil mutfak sistemleri Kendi alanının en exclusive segmentinde bulunan ve Hollywood ünlülerinden dünya çapındaki mimarlara ve iş dünyasının zirve isimlerine kadar çok özel bir kesime seslenen bu marka, mutfağına girdiği anda o alanın maestoru olmayı bilen ve yemek pişirmekten, hazırlamaktan ve sunmaktan sonsuz keyif alanları ağırlıyor. Valcucine, mutfak tasarımı üzerindeki çalışmaları sadece stil-teknoloji ikilisi üzerine kurgulamıyor. İtalya’nın insan ergonomisine uyumlu olma ve çevre duyarlılığına hassasiyet anlamında en öncü markalarından biri olan Valcucine’nin tasarım felsefesi bütünüyle “kullanıcı ve doğal yaşam faydası” ilkesi üzerine kurulu. Yaratıcılık, inovasyon, çevre duyarlılığı, doğal yaşam ve insan değerlerine saygı markanın DNA’sını oluşturuyor. Valcucine, doğadaki malzemeleri en az seviyede kullanarak ve geri dönüşüm anlayışını çağdaş tasarım ile birleştirerek üst segmentte üretim yapan ilk ve tek mutfak firması. Kişiye özel üretim yapabilen Valcucine mutfakları evinizin şekline istediğiniz ölçüde ve malzemede yapılabilir şekilde sizlere sunuyor. İtalya’nın en lüks mutfak modellerini Valcucine markasında görebilirsiniz.