Mücevher Evler Dönemi Başlıyor!

Uluslararası markaların buluşma noktası olan Sem Collections, yaşam alanlarına kattığı lüksist ve sofistike dokunuşlar ile yeni bir dönemin daha kapılarını açıyor: “Mücevher Evler”.

Valcucine, Dornbracht, Antonio Lupi ve Rimadesio gibi dünya devlerini kendi marka çatısı altında buluşturan Sem Collections, bünyesine kattığı IPF parke ile dekorasyonun mücevher markalarına bir yenisini ekliyor. “Mücevher Evler” konseptinde, VIP statülü markalarla dekore edilmiş mekanların birer hazine değeri taşıdığını ve artık trendlerin sofistike ve klas lüksizmi işaret ettiğinin altını çizen Sem Collections, lame, dore, bakır gibi tonların da bu stile yansımalarıyla değer katacağını belirtiyor.

Mutfak ve yaşam alanlarının mücevher markası

Seçimlerini daima kendi markalarıyla özdeşleşen imzalardan yana yapan ünlülerin tercihi olan VALCUCINE, hem mutfak sistemleri hem de yaşam alanı çözümleriyle dünya starlarının liste başı konumunda. Nicole Kidman’dan Justin Timberlake’e kadar pek çok ünlü Valcucine’nin estetiği ve pozitif enerjiyi buluşturduğu mutfakları kullanıyor, tercih ediyor ve evlerinde misafirlerini Valcucine mutfaklarinda ağırlıyor.

 

Alessandro Mendini, Gabriele Centazzo gibi tasarımcılara çalışan VALCUCINE, İtalyan dekorasyon endüstrisinin geleneksel işçilik kalitesini lüksist yaşamın gereksinmeleriyle yoğurmakta: Konseptler dahilinde tasarlanan VALCUCINE ortaya daima seçkin ve VIP statüsünde tasarımlar ortaya koyarak günümüz modern insanının hem fonksiyon hem sadelik hem de lüks beklentisini gerçek anlamda birleştiriyor, ferah ve aydınlık ev atmosferleri hazırlıyor.

Dekorasyonun hazinesi zeminde

1991 yılında kurulan IPF (Industria Paquet Fabriano), yüksek kaliteli ahşap zemin kaplamasının önce İtalya sonra dünya çapında lider markası. Ressamların hayal gücünü zanatkarların el becerisiyle birleştiren IPF, zeminlere artizanal bir yaratıcılık getiriyor. Ar-Ge, gelenekselcilik, ağaç seçimi ve işlenmesi gibi pek çok prosesi yıllara dayanan deneyimiyle gerçekleştiren markanın el yapımı parke koleksiyonlarının en önemli özelliği ise artık IPF ile özdeşleşmiş doku ve renk paleti. Bakırdan turkuaza, klasikten fütüristiğe uzanan bu tasarım yolculuğunda marka, zeminde desen ve renk özgürlüğü sunuyor.