SEM Collections Çatısı Altındaki Markalar

Bundan 18 yıl önce, iç mekan renovasyonu konusunda hizmet vermek ve iyi tasarımı maksimum faydayla sunmak üzere yola çıkan Sem Collections, çatısı altındaki markalarla, sadece kişisel yaşam alanları için değil sosyal alanlar için de yaşam atmosferleri kuruyor. Zaman içinde, sunulan hizmet kalitesini, mimari ve dekoratif bir ürün gamı ile birleştirmeye karar vererek dünyanın en saygın markalarının temsilciliğini alan Sem Collections, uluslararası arenada üst kalitede tasarım yapan bu markalarla mekanlara ruh katmaya, değer katmaya devam ediyor.

Bu markalardan biri Starpool. 1975 yılında geleceğin ‘wellness’ dünyasını kurgulamak ve insanı su ile farklı senaryolar eşliğinde buluşturacak teknolojiler tasarlamak amacıyla kurulan Starpool, neredeyse birer tutkuya dönüşen ürünleriyle sektörünün lider markası konumunda. Banyo kavramını fiziksel ve ruhsal iyileşme, yenilenme ve tazelenme noktasına taşıyan Starpool, 35 yıldır mühendisler, tasarımcılar, teknisyenler ve sanatçıların birarada çalıştığı ve spa tanımını bireysel ihtiyaçlara göre geliştiren ve yönlendiren bir çizgide proje ve uygulama yaparak yol alıyor. Marka, ticari mekanlar ve yaşam alanlarına yönelik iki grupta ürün sunuyor:  Buhar banyoları, hamamlar, saunalar, tuz odaları, reaksiyon duşları, biosauna, dinlenme alanları, hepiderium, lacunium, masaj odaları, cilt ve vücut bakım odaları ve kum odaları ile defalarca kez Red Dot gibi önemli tasarım ödülerine layık görülen Starpool form, fonksiyon ve güzelliğin gerçek bir adresi adeta.

Lüksist ve artizanal markalarıyla evlerde çok özel ve farklı izler bırakan Sem Collections’ın çatısı altına katılan IPF Parquet, ilgi çekici model ve renkteki parkeleriyle dekorasyonu zeminden başlatıyor.  1991 yılında kurulan IPF (Industria Paquet Fabriano), yüksek kaliteli ahşap zemin kaplamasının önce İtalya sonra dünya çapında lider markası. Ressamların hayal gücünü zanatkarların el becerisiyle birleştiren IPF, zeminlere artizanal bir yaratıcılık getiriyor. Ar-Ge, gelenekselcilik, ağaç seçimi ve işlenmesi gibi pek çok prosesi yıllara dayanan deneyimiyle gerçekleştiren markanın el yapımı parke koleksiyonlarının en önemli özelliği ise artık IPF ile özdeşleşmiş doku ve renk paleti. Bakırdan turkuaza, klasikten fütüristiğe uzanan bu tasarım yolculuğunda marka, zeminde desen ve renk özgürlüğü sunuyor.

1950 yılından bu yana mutfak ve banyolar için üst kalite armatür, batarya, duş başlığı ve aksesuar üretimi yapan Dornbracht, inovatif tasarım anlayışı, modernist sistemleri ve teknolojiyi insan/çevre bilinciyle buluşturan çözümleri ile pek çok kez ödül almış bir marka. Kalite, işlevsellik ve ‘iyi tasarım’ı temel alan Dornbracht’ın suya eşlik eden üretim yolculuğunda günümüz evlerinin en öne çıkan ve rolleri gitgide büyüyen iki alanına ait çağdaş ürünler bulunuyor: Kişisel bakımın, huzur ve sakinlik içinde dinlenebilmenin ve arınmanın gerçek adresi olan banyo/spa alanları için batarya ve duş başlıkları ile biraraya gelme, sosyalleşme, yemek hazırlama ve yeme işlevlerine kucak açan, artık neredeyse birer labarotuvara dönüşen mutfaklar için bataryalar ve kesme tahtaları gibi aksesuarlar. Bugün üçüncü kuşak tarafından yönetilen Dornbracht’ın su ve insan arasındaki binlerce yıllık ilişkiyi temel alan ve bugün onu evlerden fabrikalara, otellerden teknelere taşıyan vizyonunda Sieger Design ve Matteo Thun&Partners dünyanın en önemli tasarımcılarıyla işbirliği yapmasının önemi büyük. Marka her geçen gün suyun insana taşıdığı duyguyu ve performansı insanla buluşturan ürünler tasarlayarak RedDot, If ve Good Design Awards gibi ödüller almaya devam ediyor.