SEM COLLECTIONS’DAN ÇEVRE DOSTU TASARIMA BÜYÜK KATKI

İyi tasarım ve maksimum fayda anlayışıyla hizmet veren Sem Collections, ekolojik ürünleriyle doğaya dost tasarımları bünyesinde bulunduruyor. Müşteri odaklı yaklaşımıyla 1995 yılında renovasyon şirketi olarak kurulan ve bugüne kadar birçok önemli projeye imza atan Sem Collections, Bağdat Caddesi’ndeki mağazasında randevu sistemiyle A plus ürünlerini sunuyor. Randevu sistemini Türkiye’de uygulayan ilk firmalardan olan Sem Collections, bu sayede müşterileriyle daha fazla vakit geçirerek ihtiyaçlarını daha iyi analiz edebiliyor ve daha doğru çözümler elde etmeyi garantilemiş oluyor. Sem Collections’ın temsil ettiği markalar arasında Antonio Lupi, Ulivi, Rimadesio, Devon&Devon, Dornbracht, Valcucine ve Lualdi yer alıyor.

Doğanın dengesi koruma altında

Sem Collections’ın Türkiye temsilcisi olduğu Valcucine, geridönüşüm anlayışı ve çağdaş tasarım mantığıyla çevreye dost mutfaklar üretiyor. Doğadaki malzemeleri en az seviyede kullanarak geri dönüşüm anlayışını çağdaş tasarım anlayışıyla birleştiren ve bu misyon doğrultusunda cam gövde karkas sistemi, karbon fiber kapak, masif alüminyum gibi standart dışı malzemelerle geri dönüşümlü mutfaklar üreten Valcucine, doğadaki malzemeleri en az seviyede kullanıyor ve geridönüşüm anlayışını çağdaş tasarımla birleştirerek üst segmentte üretim yapıyor. Günümüz çağdaş yaşam anlayışını baz alarak, mutfaklarla beraber tv üniteleri, yemek bölümleri, çalışma odaları ve hatta çamaşır odalarına ortak çözümler sunuyor. Dolabından tezgâhına, davlumbazından bataryasına ve aksesuarlarına kadar her parçanın bir bütün olarak tasarlandığı Valcucine mutfaklar, doğaya ve ergonomiye verdiği önemle büyük alkış topluyor.

Markanın 2015 mutfak trendlerine yön veren ve adeta bir çağ başlatan modeli ‘Meccanica Demode’, günümüzün tasarım ilkelerinin başına yerleşen çevre bilincine sahip çıkıyor. Bütünüyle recyclable –geri dönüştürülebilen- malzemelerle tasarlanan bu mutfağın modern çatısını oluşturan demir tüpler, yapıştırıcı kullanılmadan -yine- demir eklemlerle birleşiyor ve bu sayede hafiflik kazanıyor, yeniden söküp takılması kolaylaşıyor. Gabriele Centazzo tasarımı model eko-sürdürülebilirlik açısından önemli değerlere sahip iken öte yandan açık organizasyon olarak adlandırılan mutfaklara da şık bir örnek. Görünür depolama alanları, jumbo çekmeceler ve açık yan paneller, Meccanica’yı hem fiyatıyla, hem esnek kullanımıyla, hem de malzeme tasarrufuyla cazip kılıyor.

Yenilikçi tasarımıyla Valcucine öncü vizyonunu bir adım daha ileriye taşıyan “Meccanica” kapalı bölümleri ve kapak yüzeyleri ahşap, metal, lake ve çıkarılabilir kumaş ile kaplanabiliyor.

Sem Collections, çatısı altında buluşturduğu uluslararası markalar ile yaşam alanlarına yeni ve güncel dokunuşlar kazandırmaya devam ediyor.