SEM Collections’tan Yeni Manevralar

Uluslararası markaların buluşma noktası olan Sem Collections, yaşam alanlarına kattığı lüksist ve sofistike dokunuşları, Milano Fuarı sonrasındaki yeni ürün gamı ve satış ağına eklediği yeni markaları ile geliştirmeye devam ediyor.
İyi tasarım ve maksimum fayda anlayışıyla hizmet veren Sem Collections, uluslararası tasarım markalarını bünyesinde toplayan,mimarlık ve dekorasyon sektörünün en önemli markalarından biri. Müşteri odaklı yaklaşımıyla 1995 yılında renovasyon şirketi olarak kurulan ve bugüne kadar birçok önemli projeye imza atan Sem Mimarlık’ın eş kuruluşu olan Sem Collections, Bağdat Caddesi’ndeki mağazasında randevu sistemiyle A plus ürünlerini sunuyor. Randevu sistemini Türkiye’de uygulayan ilk firmalardan olan Sem Collections, bu sayede müşterileriyle daha fazla vakit geçirerek ihtiyaçlarını daha iyi analiz edebiliyor ve daha doğru çözümler elde etmeyi garantilemiş oluyor. Sem Collections’ın temsil ettiği markalar arasında Antonio Lupi, Rimadesio, Alpina, DornBracht, Valcucine ve Lualdi yer almakta ancak 2014 ile bu aile genişliyor: Sem Collections, yenilediği Çiftehavuzlar mağazasında Starpool, Devon&Devon, IPF gibi markaların satışlarını da yapacak. Tüm bunlara 2014 yılının ikinci yarısında Ulivi ve Leicht gibi mobilya ve sistem markaları da eklenecek.

YAŞAM ALANLARINDA MÜCEVHER ETKİSİ
Valcucine, Dornbracht, Antonio Lupi ve Rimadesio gibi dünya devlerini kendi marka çatısı altında buluşturan Sem Collections, başta Valcucine olmak üzere pek çok markasıyla ‘Mücevher Evler’ dönemini başlatıyor. Mücevher Evler konseptinde, VIP statülü markalarla dekore edilmiş mekanların birer hazine değeri taşıdığını ve artık trendlerin sofistike ve klas lüksizmi işaret ettiğinin altını çizen Sem Collections, lame, dore, bakır gibi tonların dabu stile yansımalarıyla değer katacağını belirtiyor.1980 yılında, doğal yaşama ve insan ergonomisine uyumlu mutfaklar üretmek amacıyla kurulan VALCUCINE, bugün dünyanın en üst sınıfı mutfak markalarından biri konumuna gelmiş bir marka. Türkiye’de sadece SEM COLLECTIONS tarafından satışa sunulan VALCUCINE, VIP mekanların tercih ettiği marka olma özelliğini, hem doğalık ve ergonomi  odaklı hem de exclusive mutfak ve yaşam alanı sistemleri yaratmasıyla kazanıyor.
Tüm bu özelliklerinin yanı sıra Nicole Kidman’dan Justin Timberlake’a kadar pek çok Hollywood ünlüsünün, dünyaca tanınan mimarların, sanatçıların ve tasarımcıların evinde yerini alan Valcucine’nin yeni jenerasyon mutfak ve yaşam alanı tanımı, markanın kimliğini özel ve eşine az rastlanır kılmakta. Bu doğrultuda, seçimlerini daima kendi markalarıyla özdeşleşen imzalardan yana yapan ünlülerin tercihi olan VALCUCINE, hem mutfak sistemleri hem de yaşam alanı çözümleriyle dünya starlarının liste başı konumunda.
Alessandro Mendini, Gabriele Centazzo gibi tasarımcılara çalışan Valcucine, İtalyan dekorasyon endüstrisinin geleneksel işçilik kalitesini lüksist yaşamın gereksinmeleriyle yoğurmakta: Konseptler dahilinde tasarlanan Valcucine, ortaya daima seçkin ve VIP statüsünde tasarımlar ortaya koyarak günümüz modern insanının hem fonksiyon hem sadelik hem de lüks beklentisini gerçek anlamda birleştiriyor, ferah ve aydınlık ev atmosferleri hazırlıyor.
ANTONIO LUPI’DEN 2014 TRENDLERİ
Günümüzün banyoları, bir temizlenme ve bakım alanından çok bir yaşam alanı olarak hazırlanıyor ve zenginleştiriliyor. Her detayı ince ince düşünülen, kullanıcısı için optimum işlev sağlama amacına yönelik kurgulanan ve insanı suyla buluşturan lavabolar, mekanın aurasını ve temasını belirler nitelikte tasarlanmakta son yıllarda. İşte uluslararası arenanın en önemli markalarından biri olan ve ülkemizde SEM COLLECTIONS çatısı altında satışa sunulan ANTONIO LUPI de, 2014 yeni jenerasyon banyoları tanımlarken üç önemli trendin ve temanın altını çizmekte. İnsanın vücudunu, ruhunu ve psikolojisini ahatlatan ve evdeki en önemli terapi alanı olarak kabul edilen banyoların gelecekteki yüzleri oldukça cesur ve şık. Uzun yıllar dayanıklı  lması beklenen armatürler, doğru malzemelerle tasarlanmış mobilyalar ve tarz yaratan bir atmosferin başrolde olduğu ‘geleceğin anyoları’na imzaatan ANTONIO LUPI, 2014 için en önemli 3 temayı şöyle açıklıyor.
• Sanatsal Duvarlar / Desenlerle Kişiselleşen Mekanlar: Antonio Lupi tasarım grubunun Pietro Gaeta ile yaptığı AFFRESCHI ortak projesinde olduğu gibi, banyolarda sanatsal yüzeyler ön plana çıkıyor. All-over hazırlanan ve transfer baskı ile kaplanan duvarlar, Rönesans döneminin karakteristik desenlerinden çağdaş çiçeklere kadar pek çok motife ev sahipliği yapıyor yeni sezonda…
• Multi işlevsel Olmak: Tıpkı BIBLIO küvette olduğu gibi artık banyo mobilyalarında yeni işlevler arıyoruz. Kitaplar, banyo ürünleri veya havlular için hazırlanmış raflarla multifonksiyonel tasarımlar dönemini açan bu modelin başlattığı trend, küçük banyolar için fonksiyonelliği
artırarak alandan kazandırıyor.
• Gökkuşağı Renkleri: Rengin doğru kullanımının beden ve zihin arasındaki dengeyi artırdığını ifade eden ANTONIO LUPI, rengarenk Corian lavabo koleksiyonu ile her zamanki inovatif tavrını sürdürüyor ve ‘beyaz’ hakimiyetindeki mekanlara 23 renkten oluşan yeni bir paletle eşlik ediyor. Turuncudan sarıya, yeşilden griye uzanan bu palet banyolara enerjik ve pozitif bir hava getiriyor.
AİLENİN YENİ ÜYESİ IPF:
DEKORASYONUN HAZİNESİ ZEMİNDE Lüksist ve artizanal markalarıyla evlerde çok özel ve farklı izler bırakan Sem Collections’ın çatısı altına katılan IPF Parquet, ilgi çekici model ve renkteki parkeleriyle dekorasyonu zeminden başlatıyor. 1991 yılında kurulan IPF (Industria Paquet Fabriano), yüksek kaliteli ahşap zemin kaplamasının önce İtalya sonra dünya çapında lider markası. Ressamların hayal gücünü zanatkarların el becerisiyle birleştiren IPF, zeminlere artizanal bir yaratıcılık getiriyor. AR-GE, gelenekselcilik, ağaç seçimi ve işlenmesi gibi pek çok prosesi yıllara dayanan deneyimiyle gerçekleştiren markanın el yapımı parke koleksiyonlarının en önemli özelliği ise artık IPF ile
özdeşleşmiş doku ve renk paleti. Bakırdan turkuaza, klasikten fütüristiğe uzanan bu tasarım yolculuğunda marka, zeminde desen ve renk özgürlüğü sunuyor.
EVDE SPA KONFORU: STARPOOL
Gün geçtikçe biraz daha önem kazanan ve kişisel yenilenme mekanı olarak içeriğini hızla geliştiren banyolar sadece teknoloji, işlev ve mobilya ile değil, teması, atmosferi ve aurası ile de öne çıkıyor. Artık günümüzün banyo tasarımlarında su ile baş başa kalmanın, arınmanın ve rahatlamanın altı çiziliyor. Yeni banyo teknolojilerinde buz şelalesi, ortamın iyot dengesini ayarlayan tuz duvarı, su akışını, rengini, sıcaklığını, kokusunu değiştiren duş senaryoları var artık. Farklı ışık ve ses oyunları devreye giriyor. Sem Collections’da satışa sunulan Starpool markası da suya binbir şekil veren ürünleriyle su hikayelerinin en keyiflisini yazıyor.
1975 yılında geleceğin ‘wellness’ dünyasını kurgulamak ve insanı su ile farklı senaryolar eşliğinde buluşturacak teknolojiler tasarlamak amacıyla kurulan Starpool, neredeyse birer tutkuya dönüşen ürünleriyle sektörünün lider markası konumunda. Banyo kavramını fiziksel ve ruhsal iyileşme, yenilenme ve tazelenme noktasına taşıyan Starpool, 35 yıldır mühendisler, tasarımcılar, teknisyenler ve sanatçıların birarada çalıştığı ve spa tanımını bireysel ihtiyaçlara göre geliştiren ve yönlendiren bir çizgide proje ve uygulama yaparak yol alıyor. Marka, ticari mekanlar ve yaşam alanlarına yönelik iki grupta ürün sunuyor: Buhar banyoları, hamamlar, saunalar, tuz odaları, reaksiyon duşları, biosauna, dinlenme alanları, hepiderium, lacunium, masaj odaları, cilt ve vücut bakım odaları ve kum odaları ile defalarca kez önemli tasarım ödülerine layık görülen Starpool, evde kişisel spa yaratmak konusunda bir uzman.