TEKNE YAŞAMINA TASARIM DOKUNUŞLARI

Çatısı altında buluşturduğu uluslararası markalar ile yaşam alanlarına yeni ve güncel dokunuşlar kazandırmaya devam eden Sem Collections, tekne yaşamına hem dekoratif hem fonksiyonel yenilikler kazandırıyor.

Tekne dekorasyonu son yılların en hızlı yükselen endüstrilerinden biri. Doğal olarak tekne dekorasyonu ile ilgili trendler de hızla değişiyor ve gelişiyor. Teknolojinin ilerlemesi, lüks tanımının yükselişi ve ihtiyaçların artması doğrultusunda hem tekne tasarımları, hem de tekne içi dekoratif tasarımlar, gün geçtikçe son kullanıcının beğeni çerçevesini genişletmeye yönelik hazırlanıyor. Örneğin, Sem Collections çatısı altında sunulan İtalyan mutfak markası Valcucine, ev yaşamına kattığı artı değerdeki tasarım anlaşıyışını tekne yaşamına da taşımakta. Uluslararası dekorasyon arenasının en büyük markalarından biri olan Valcucine’nin kişiye ve mekana özel tasarlanabilen mutfak modelleriyle, stil sahibi ve ilham veren tekneler yaratmak artık çok kolay.

Valcucine’nin tekneler için özel olarak ürettiği ve Sem Collections tarafından uygulamaları bulunan Artematica model mutfak tasarımı, dayanıklılık, hareket kolaylığı sağlama, maximum depolama ve hafiflik gibi özellikleriyle deniz yaşamını aşık tekne sahiplerinin ilk tercihi arasında bulunuyor. Valcucine marka yat ve mega yat mutfaklarının siparişleri ayrı bir uzman teknik ekip tarafından kontrol ediliyor; kapak kilit sisteminden dolap içi özel detaylara, cihaz entegresinden özel montaj detaylarına kadar mutfakları butik bir anlayışla yat ortamına uygun hale getirerek üretimini yapıyor.

Sem Collection çatısı altında satışa sunulan ve 1950 yılından bu yana mutfak ve banyolar için üst kalite armatür, batarya, duş başlığı ve aksesuar üretimi yapan Dornbracht ise, inovatif tasarım anlayışı, modernist sistemleri ve teknolojiyi insan/çevre bilinciyle buluşturan çözümleri ile pek çok kez ödül almış bir marka. Kalite, işlevsellik ve ‘iyi tasarım’ı temel alan Dornbracht’ın suya eşlik eden ürün gamında sadece teknelere yönelik batarya ve duş başlıkları modelleri bulunuyor.

Sem bünyesinde kurulan Sem Automation da, evlerde kurduğu ve her türlü mekanik, elektrik ve audio-video sistemlerinin içinde bulunduğu otomasyon sistemlerini teknelere de taşıyor ve aynı konforu denizde yaşayanların ayağına getiriyor. Teknedeki tüm elektrikli aletler için gerekli programı yazıp, tek bir merkezden yönetilmesini sağlayan Sem Automation’ın kurguladığı bu sistem sayesinde Iphone ve ipad uygulamalarını kullanarak, aydınlatmadan, müziğe, kameralardan perdelere kadar her şeyi uzaktan kumanda ederek, farklı senaryolar tasarlatabiliyor bu şekilde teknenizin size özel bir karşılama yapmasını ve sizi o senaryonun akışına göre misafir etmesini sağlayabiliyorsunuz. Tek dokunuşla bütün ses, görüntü, ışık ve perde gibi elektronik olarak kumanda edilebilen noktalara hakim oluyor, istediğiniz bölgeyi isteğiniz zaman istediğiniz yönde

kumanda edebiliyorsunuz. Elektrikli cihazların tek düğmeyle stand by’dan değil, tamamen kapatılmasını sağladığı için Sem Automation bu sayede enerjiden de tasarruf sağlıyor. Ayrıca internetin olduğu her yerden, ne kadar uzakta olursanız olun, teknenize ulaşabiliyorsunuz ve yönetebiliyorsunuz.

Hem görüntüsüyle, hem mekaniğiyle baştan sona muhteşemleşen tekneler için slogan hazır: 365 gün denizde yaşam! Hızlı, konforlu, farklı.