Valcucine Mutfakları: Çevreye Duyarlı ve Lüks

A + Çözümler

Çevreye Duyarlı ve Lüks

Ünlü İtalyan mutfak tasarım markası Valcucine’in çalışmalarının arkasındaki itici güçler günden güne sürdürülebilirlik ve yenilikçiliktir. Teknoloji, ürün yeniliği ve son teknolojik tasarım, ayrıntılara gösterdikleri özen, doğal malzemelere olan tutkuları ve çevreye olan saygıları kadar önemlidir.

Çevre üzerindeki etkilerini azaltmak ve kullanıcılarının yaşam kalitesini iyileştirmek için Valcucine, eko-uyumluluğun dört temel kuralına uyan ürünler tasarlamakta ve üretmektedir: kaydileştirme, geri dönüştürülebilirlik, dayanıklılık ve toksik emisyonların azaltılması.

Bu tutarlı odak, Valcucine’i dünyanın en saygın ve aranan mutfak üreticilerinden biri ve ISO 14001 Çevre Sertifikasını alan ilk şirket haline getirmiştir.

A+ Çözümler – lüks mutfak

 

35 yılı aşkın süredir Valcucine, sağlık, yenilik ve zamansız ürünlere odaklanarak mutfak sektörünün lokomatifi olarak öne çıkıyor. Valcucine, müşterilerinin yaşamları boyunca eşlik edebilecekleri, trendlerden etkilenmeyen, zamansız mutfaklar tasarlıyor. Her mutfak, günlük yaşam keyfine katkıda bulunan ürünler yaratmak amacıyla bireylere ve onların refahına odaklanılarak tasarlanıyor. Valcucine, yemek pişirmeyi olağanüstü bir deneyim haline getiren; tasarımlar ve malzemeler üzerinde araştırma ve yeniliği destekleyen, devam eden bir yatırım projesinin hayatlarımızın en merkez noktalarından biri olan mutfak yaşamımızdaki yansımasıdır.

“Mutfak, sahibi kadar benzersiz ve onun zevklerine uygun olmalıdır” –Gabriele Centazzo

Mevcut yaşam tarzını konfor ve duyusal zevkle ev sahibinin günlük deneyimine entegre eden, alanları optimize etme konusunda uzmanlık geliştirmiş lüks mutfak algısını yeniden boyutlandırmış olan Valcucine, tasarım, detaylandırma ve gelişmiş teknolojik üretim alanında lüks mutfak kotegorisinde küresel pazarın da lideridir.

Özelleştirme

Lüks mutfak verimli mutfaktır. Verimli hazırlanmış bir mutfağa sahip olmanın en önemli bileşenlerinden biri de, düzeni yerinde tutmanın incelikli bir yolunu bulmaktır. 

Valcucine’in çekmece içleri, modüler yapıdaki tüm paneller tipik Valcucine tarzında, zamana direnecek mekanizmalar üzerinde zahmetsizce içeri ve dışarı kayarken, aydınlatmalı jumbo çekmeceler mutfakta hayatı kolaylaştıran ve estetik duyulara hitap eden özenli bir yaklaşımı ortaya koyar.

Bakır, mermer, cam, seramik, ahşap… Tüm malzemelerin yüksek teknoloji ve ardından zanaatkarların el işçiliğiyle işlendiği zengin malzeme ve renk yelpazesiyle üretilen mutfaklar, tamamen özelleştirilebilir dolap ve çekmece düzenleriyle modern çizgilerin geleneksel tekniklerle harmanlandığı özgün bir mutfak konsepti yaratıyor. 

 

Teknolojik Yenilik, Tasarım Zenginliği, Ekolojik Farkındalık

Kaydileştirme

Valcucine, sağlamlığını ve tasarımını korurken, geleneksel mobilyalardan daha az malzeme ve mümkün olduğunca az enerji kullanımı sağlayan yüksek kaliteli mobilyalar tasarlar ve üretir. Standart bir dolap kapağından %65 daha az hammadde kullanan dolap kapakları hem el işçiliği ile üretilir hem de yaşam boyu sağlamlık garantisi sağlar.

Geri Dönüştürülebilirlik

Valcucine mutfakları tüm yaşam döngüleri düşünülerek tasarlanır. Ürünler, mevcut teknolojinin izin verdiği ölçüde geri dönüştürülmüş ve geri dönüştürülebilir malzemeler kullanılarak üretilir ve tüm bileşenler fazla malzemenin kolay tanımlanabilmesi adına etiketlenir. Örneğin; Invitrum Base Unit System, aliminyum ve camdan yapılmıştır. Bu sayede %100 geri dönüştürülebilir.

Toksik Emisyonların Azaltılması

Valcucine, sağlığımız için tehlikeli olan uçucu maddelerin ve formaldehitin varlığını kontrol etmek için mutfak malzemeleri üzerinden rastgele analizler yapar. Valcucine’in aliminyum ve cam karkasları ve çekmece yapıları formaldehit emisyonlarını sıfıra indirirken, su bazlı ahşap vernikleri sentetik solventlerin ürettiği toksik maddeleri önemli ölçüde azaltır.

Teknolojik Yenilik, Tasarım Zenginliği, Ekolojik Farkındalık

Sertifika ve Gelişimler

UNI EN ISO 1400: Valcucine, toksik emisyonlar, gürültü seviyeleri, endüstiriyel suyun bertarafı ile ilgili çevre yasalarına uyar; kontrollü kayıtlı bir atık bertaraf sistemine sahiptir, enerji tüketimini azaltmakta ve bu amaca yönelik projeler hayata geçirmektedir.

FSC® Sertifikası: Masif akçaağaç malzemelerinde(çekmece iç kısımları) kullanılan kereste, sorumlu bir şekilde kontrol altında olan ormanlardan elde edilir.

F4 Yıldız Standardı: Valcucine mutfak karkaslarında kullanılan sunta, mobilyaların formaldehit emisyonları ile ilgili dünyadaki en katı yönetmeliklerinin belirlediği sınır değerlere sıkı sıkıya bağlıdır.

Binalar için LEED® Çevre Sertifikası: Valcucine, ABD Yeşil Bina Konseyi’nin bir üyesidir.

OHSAS 18001 Sertifikası: İşyerinde insanların sağlığı ve güvenliği için dünyanın en prestijli standardıdır.

1998’de Valcucine, doğal kaynakları aktif olarak restore edebilen ve koruyabilen daha bilinçli ve sorumlu bir üretim kültürünü teşvik etmek için Bioforest kar amacı gütmeyen birliğin kurucusudur.

 

Galeri

Size Özel Çözüm Ürelim

Valcucine Mutfak Sistemleri için Mimari Ekibimiz Merak Ettiklerinizi Yanıtlasın

Bizimle iletişime geçin