‘Yaz Demek Su Demek’ Suyun Yön Verdiği Tasarımlar SEM Collections’da!

“YAZ DEMEK SU DEMEK”
SUYUN YÖN VERDİĞİ TASARIMLAR SEM COLLECTIONS’DA!

İyi tasarım ve maksimum fayda anlayışıyla hizmet veren ve bu nosyonla pek çok uluslararası markayı çatısı altında toplayan Sem Collections, temsil ettiği imzaları hem Bağdat Caddesi’ndeki mağazasında satışa sunuyor hem de mimari projelerde kullanıyor. Sem Collections’ın temsil ettiği markalar arasında Valcucine mutfaklar, Antonio Lupi banyolar, Starpool spa sistemleri Rimadesio dolap çözümleri, Dornbracht armatür, IPF parke, Devon&Devon vitrifiye ve Lualdi kapılar yer alıyor.

Yaz mevsiminin suyla birleşen yüzü için banyo ve mutfaklara değer katan tasarımları buluşturan Sem Collections’ın öncü markalarından biri İtalyan mutfak devi Valcucine.Valcucine, kişiye özel tasarlanabilen modelleriyle, stil sahibi ve ilham veren mekanlar yaratan ender mutfak markalarından biri. Genellikle lüks segment kullanıcıların tercih ettiği Valcucine, sadece kalite anlamında değil, insan ergonomisine uyumlu ve çevreci malzemelerle tasarlanmış mutfak sistemleriyle üstün avantajlara ve günümüz değerlerine sahip çıkan bir marka. Suya yön veren tasarım markalarından bir diğeri ise banyoların uluslararası devi Antoniolupi. Yaklaşık 50 yıl önce İtalya’nın Toskana bölgesinde kurulan ve yüksek kalitede banyo mobilyası tasarlama amacıyla yola çıkan Antoniolupi, bugün tüm dünyanın en ünlü üreticilerinden biri konumuna gelmiş, bu süreçte ürün gamını da geliştirmiş bir marka.

Banyo dolaplarından aynalara, taş küvetlerden duş sistemlerine, aksesuarlardan halıya ve iç-dış mekan şömine sistemlerine kadar banyoyu bir bütün olarak tasarlama anlayışı içinde çalışmak ve tüm bu sistem içinde yüksek kalitede ürünler sunmak, markanın öncelik verdiği konu başlıkları arasında yer alıyor. Carlo Colombo, Nevio Tellatin, Ricardo Fattori, Mauro Carlesi, Domenico de Palo ve Paolo Armenise gibi ünlü imzalarla çalışan markanın birinci sınıf kaliteyi hedefleyen üretim stratejisi, geleneksel İtalyan zarafeti ve işçiliği ile geleceğin teknolojilerini birleştirme üzerine kurulu. Halen bir aile firması olarak yönetilen Antoniolupi, bir banyoyu A’dan Z’ye tasarlayabilecek ve donatacak ürünleriyle çok farklı beğenilere hitap ediyor.

Sem Collections bünyesinde suya adeta nefes veren, şekil veren, gelecek veren markalardan bir diğeri ise Starpool. 1975 yılında geleceğin ‘wellness’ dünyasını kurgulamak ve insanı su ile farklı senaryolar eşliğinde buluşturacak teknolojiler tasarlamak amacıyla kurulan Starpool, neredeyse birer tutkuya dönüşen ürünleriyle sektörünün lider markası konumunda. Banyo kavramını fiziksel ve ruhsal iyileşme, yenilenme ve tazelenme noktasına taşıyan Starpool, 35 yıldır mühendisler, tasarımcılar, teknisyenler ve sanatçıların birarada çalıştığı ve spa tanımını bireysel ihtiyaçlara göre geliştiren ve yönlendiren bir çizgide proje ve uygulama yaparak yol alıyor. Marka, ticari mekanlar ve yaşam alanlarına yönelik iki grupta ürün sunuyor: Buhar banyoları, hamamlar, saunalar, tuz odaları, reaksiyon duşları, biosauna, dinlenme alanları, hepiderium, lacunium, masaj odaları, cilt ve vücut bakım odaları ve kum odaları ile defalarca kez önemli tasarım ödülerine layık görülen Starpool, evde kişisel spa yaratmak konusunda bir uzman.

Sem Collections, bu yaz herkesi bir su deneyimine davet ediyor ve yenilenen Çiftehavuzlar mağazasına bekliyor. Mağazanın farklı köşelerine gerçek birer ünite kuran Sem Collections’da buhar banyosundan buz şelalesine kadar istediğiniz her tasarımı kişisel olarak deneyimlemeniz mümkün.