VALCUCINE 2022 GOOD DESIGN PROGRAMINDA İKİ ÖDÜL KAZANDI!

Valcucine İyi Tasarım Ödülü kazandı!

Valcucine, Chicago Athenaeum, Mimarlık ve Tasarım Müzesi (Museum of Architecture and Design) tarafından dünya çapında düzenlenen en eski ve dünyanın en tanınmış tasarım mükemmelliği programı olan 2022 Good Design® Award’da iki ödülün sahibi oldu.

Gabriele Centazzo tarafından tasarlanan Riciclantica Outline ve Artematica Soft Outline koleksiyonları, dünyanın en yenilikçi ve modern mutfakları ödülüne layık görüldü.

Valcucine -SEM CollectionsArtematica Soft Outline modeli 2022 İyi Tasarım Ödülünü kazandı.

Ödül, Chicago Athenaeum, Mimarlık ve Tasarım Müzesi tarafından Avrupa Mimari Sanat Tasarım ve Kentsel Çalışmalar Merkezi’nin desteğiyle yılın en yenilikçi endüstriyel ürünlerine verilmektedir.

1950 yılında Eero Saarinen ve Charles ve Ray Eames tarafından Chicago’da kurulan Good Design Award, dünya çapında hala daha tasarım mükemmelliği için en eski ve dünyanın en tanınmış programıdır.

Sektör profesyonelleri ve uzmanlar, ve ticari basından oluşan jüri, kararlarını 1950’de olduğu gibi yenilik, biçim, malzeme, yapı, konsept, işlev, kullanım ve sürdürülebilirlik ile estetik açısından aynı orijinal kriterlere dayandırmaktadır.

Valcucine - Good Design Riciclantica Outline modeli 2022 İyi Tasarım Ödülünü kazandı.

Riciclantica Outline ve Artematica Soft Outline, sürdürülebilirlik, üstün tasarım ve benzersiz işlevlik özellikleri sayesinde 55’ten fazla ülkeden 1.100’ü geçen ürün tasarım ve grafik içerisinden ödüle layık görüldü.

Bu sene Mimarlık ve Tasarım Müzesi, tasarım endüstrisindeki etkili şirketlerin en önemli ve kritik kitlesini temsil eden dünyanın önde gelen üreticilerinden, endüstriyel ve grafik tasarım firmalarından rekor sayıda başvuru aldı.