Valcucine Yılbaşı Menüsü

Yeni yılı VALCUCINE’de kutlayalım, yılbaşı menüsünü VALCUCINE’den alalım!

Yılbaşı gecesi için dostlarınızı mutfağınızda muhteşem bir kutlamayla ağırlamaya ne dersiniz? Sem Collections marka ailesinin en önemli üyelerinden Valcucine, mutfağını 24 saat yaşayan ve mutfağını bir lezzet, sunum ve paylaşım üssü gibi kullanan herkese benzersiz bir deneyim, unutulmayacak bir yılbaşı anısı yaşamaya davet ediyor.

new-logica-system_valcucine-5

Mutfaktan banyoya, mobilyadan aydınlatmaya kadar pek çok alanda, dünyanın en önemli uluslararası markalarına ait koleksiyonlar ve ürünler sunan Sem Collections’ın çatısı altında satışa sunulan VALCUCINE, mutfak modelleri değil mutfak sistemleri yaratan özel ve önemli bir marka. Kendi alanının A++ segmentinde bulunan ve Hollywood ünlülerinden dünya çapındaki mimarlara ve iş dünyasının zirve isimlerine kadar çok özel bir kesime seslenen bu marka, mutfağına girdiği anda o alanın maestoru olmayı bilen ve yemek pişirmekten, hazırlamaktan ve sunmaktan sonsuz keyif alanları ağırlıyor.

Yeni yıl menüsü Valcucine’den çıkar, yılbaşı Valcucine’de kutlanır

Mutfak tasarımı üzerindeki çalışmalarını sadece stil-teknoloji ikilisi üzerine değil, insan ergonomisine uyumlu olma ve çevre duyarlılığına hassasiyet değerleri üzerine de kurgulayan, özel bir dünya markası olan VALCUCINE, mutfağını 24 saat kullanabilen, alanını bir lezzet, sunum, tadım, paylaşım üssü gibi kullanan tüm gurmeleri, yeni yıl kutlaması için de yine yanına çağırıyor.

Dostlarına özel bir menü hazırlamak isteyen, hatta onları mutfağında ağırlayarak unutulmaz bir yılbaşı gecesine imza atmak isteyenlere VALCUCINE’den bir de sürpriz var: Dünyaca ünlü restoran-market zinciri Eataly’nin marka olarak kendiyle özdeşleştirdiği ve kendi mekanlarında tercih ettiği VALCUCINE’nin Milano fuarındaki ev sahibi dünyaca ünlü şef, Davide Oldani’den yeni yıl kutlaması için işte size muhteşem bir reçete:

new-logica-system-blu-_valcucine-2

Dünyaca ünlü şef Davide Oldani’den Milanese Safranlı Risotto reçetesi

4 kişilik

Risotto için:

320 gr. carnaroli pirinç

160 gr. tuzsuz tereyağı

80 gr. rendelenmiş Grana Padano peyniri

1,5 litre sıcak tuzlu su

10 ml. beyaz üzüm sirkesi

Tuz

Safran sosu için:

100 ml. su

1 gr. safran

1 gr. tuz

5 gr. mısır nişastası, 22 ml. soğuk suya karıştırılmış olarak

 

Hazırlanışı:

Pirinci sıcak kuru bir tavaya koyun, 2-3 dakika hafifçe kavurarak çevirin.  Sıcak tuzlu suyu azar azar ilave edip karıştırın ve bunu pirinç pişene kadar yapın. Ocaktan alın. Küçük parçalara ayrılmış tereyağını, rendelenmiş peyniri, sirke ve baharatı arzu edilen şekilde ekleyin.

Safran sosu için: Suyu kaynatın ve nişastalı suyu ilave edin. Ocaktan alın, süzün, safranı ilave edip 5 dakika demlendirin. Arzuya göre tuz ekleyin. Pirinci dört porsiyona bölün, safran sosunu ekleyip servis edin.

2017’ye benzersiz güzellikte  bir kutlama ile merhaba demek ve mutfaktaki yaratıcılığınızı konuşturmak istiyorsanız, VALCUCINE’yi tanımalı ve SEM COLLECTIONS’ın Çiftehavuzlar mağazasını mutlaka görmelisiniz!