Doğayla Aranızdaki Sınırları Kaldıran Kış Bahçeleri

A + Çözümler

Doğayla Aranızdaki Sınırları Kaldıran Kış Bahçeleri

Homojenliğe açık, referans bir mimarinin modülerliğini geçmişten günümüze modern bir anahtarla yeniden aralayan keyifli yaşam alanları; Kış Bahçeleri

Yeni dünya düzeni bizleri evlerimizin maksimum işlevselliğine yönlendirmekle birlikte; çalışma, dinlenme ve hobi alanlarını bir araya getiren ev çözümlerine uyumlanmaya yöneltti, kış bahçeleri de tüm mevsimlerde evlerin en değerli yaşam alanlarından biri haline geldi. Tüm tarzlara ve zevklere uygun tasarlanabilen kış bahçelerinin ileri dönüşümlü iyi bir yatırım ve günlük yaşamlarımız için kıymetli bir değer olduğunu bir kez daha gözlemlemiş olduk.

Ödüllü peyzaj tasarımcısı, Warnes McGarr & Co’dan, Michael John McGarr’ın da dediği gibi tamamen kişiselleştirilebilir bu alanlar için iyi ve erken yapılan bir planlama bütünün temelini oluşturmaktadır.

Ev dekorasyonunuzu kış bahçenize entegre edebilir veya tamamen farklı bir yaşam konsepti yaratabilirsiniz ve bu tek alanda alternatifli yaşam, tüm gününüzü geçirmek için harika bir alan özgürlüğüne, renkli bir ruh zenginliğine sonsuz bir kapı açmak için hazır.

Yaşam Alanlarında Sürdürülebilir lüks

Kış Bahçeleri

Kış bahçeleri Roma İmparatorluğu’ndan beri bilinen yaşam alanlarıdır. 17. İla 19. yüzyıllara kadar uzanan kış bahçeleri ingiliz lordlarının evlerinde ve saraylarda da oldukça popüler ve ünlü yapılardır. Aristokratlar arasındaki kış bahçesi tutkusu, mimaride de yeni bir akım yaratmıştır. Bu bahçeler genellikle metal ve cam malzemelere oturan, doğrudan eve bağlı,  tropik ve subtropikal bitkiler yetiştirilen ve aynı zamanda misafirleri ağırlamak üzere de tercih edilen oturma alanlarıdır.

Kış bahçeleri, hem evler hem işletmeler için alternatif yaşam alanları üretirken konut birimlerine değer katan lüks, zamansız birer mimari değer olup özellikle iyi inşa edilirse; tüm yıl boyunca, her mevsim evin bir uzantısı olarak rahatlıkla kullanılabilmektedirler.

Doğru malzeme türlerini seçerek, tüm hava koşullarına uygun ve iç – dış ısı dengesini koruyan, yüksek kaliteli malzemelerle sürdürülebilir lüksü kış bahçenize ve yaşam alanlarınıza entegre edebilirsiniz.

Dış mekan lüks mimari çözümlerinde Sem Collections’ın başarılı mimari ekibi ve Türkiye’de temsil ettiği, alanında lider italyan şirketi DFN ürünleri ile; inşa edileceği coğrafi konum ve mevsimsel geçişler için estetik ve aynı zamanda işlevsel modern bir kış bahçesi inşa etmek herkes için mümkün.

Yalıtım armatürleri: Demir pencere

 • Bir kış bahçesinin iskeletinin yapıldığı demire ek olarak, zarif ince profilleri ile bir demir pencere, cephelerde büyük tasarım özgürlüğü sağlar ve optimum ısı yalıtımını garanti eder.
 • Aynı zamanda bu malzeme alüminyumdan 7 kat daha düşük bir ısı geçirgenliğine sahiptir.
 • Isı bariyerli demir pencerenin yalıtım gücünden yararlanılarak, diğer önlemlerle birlikte, modern bir kış bahçesinin iç sıcaklığını, sahiplerinin tercihlerine ve/veya ihtiyaçlarına göre sabit tutmak mümkündür.
 • Her kış bahçesi için armatürlerin kalınlığı, istenen ısıl kırılmaya göre hesaplanır – ısıl kırılma ne kadar büyük olursa, yapının iç sıcaklığını daha kolay muhafaza edecek olan yalıtım kapasitesi o denli kuvvetlidir.
 • Isı yalıtımı için DFN, yüksek performanslı yalıtım camı ile birlikte monte edilen yeni bir yüksek yoğunluklu poliüretan kullanır :

Görkemli ve büyük yapılarda dahi bu mükemmel malzemeleri birleştirmek, özellikle yüksek düzeyde yalıtım gerektiren çok soğuk veya çok sıcak mekanlarda bile modern kış bahçeleri oluşturmayı mümkün kılar ve konfor ile karakterize edilen bir ortam yaratır.

 

Cam: Modern kış bahçeleri için modern malzemeler

Cam, kış bahçelerini inşa etmek için yoğun miktarlarda kullanılan bir malzemedir ve kış bahçesinin karakterize edici temel öğelerinden biridir. Modern cam tipolojileri sayesinde, bu malzeme artık kötü yalıtım kalitesi ve elverişsiz aydınlatma koşulları ile eş anlamlı değildir. Bu son teknoloji yenilikçi malzemeler, modern kış bahçelerinin yaşam koşullarının iyileştirilmesini mümkün kılmaktadır. Proje son nesil bir ısıtma ve soğutma sistemi ile birleştirilirse, yapı; ortamın kullanım biçiminde herhangi bir değişiklik olmaksızın her mevsim kullanılabilir.

Teknolojik Yenilik, Tasarım Zenginliği, Ekolojik Farkındalık

Sem Collections’ın tercih ettiği alanında lider italyan üretici DFN ürünleri, her bir coğrafi bölgenin ve iklim koşullarının dayattığı ihtiyaçlara göre farklı cam türleri kullanmayı mümkün kılar.

Çift Cam
 • Mükemmel yalıtım gücüne (termal ve akustik) sahip olan çift cam, bir iç cam plaka, bir dış plaka ve iki plaka arasında argon gazı ile doldurulmuş bir yalıtım kanalından oluşur.
 • Bu camların yalıtım gücünü arttırmak için düşük emisyonlu işlem uygulanmasını talep etmek mümkündür.
Üçlü Cam
 • Üç cam plaka ve argon gazı ile doldurulmuş iki yalıtım kanalı olması dışında, üçlü cam her açıdan çift camla karşılaştırılabilir.
 • Çift camla karşılaştırıldığında üçlü versiyon ısı ve ses açısından daha da etkili bir yalıtım sunar.

Bu cam türlerinin her ikisi de düşük emisyonlu işleme sahip olabilir.

Düşük Emisyonlu Cam: İç ekan ısısını maksimumda koruma
 • Bahsettiğimiz düşük emisyonlu işlem, enerji tüketimini azaltmak ve odaların iç sıcaklığını korumak için tasarlanmış bir cam türüdür.
 • İşlem, camın bir veya daha fazla yüzüne uygulanır ve termal geçirgenliği azaltan çok yüksek yalıtım özellikleri sağlar.
Stopsol: Gün Işığı Kontrollü Cam
 • Gün ışığı kontrollü cam, güneş ışınlarının etkisini minimize ederken hem özel hem de profesyonel kullanım için kış bahçelerinde optimum yaşanabilirlik sağlayan yüksek düzeyde doğal ışığı garanti eder.
 • Stopsol, mükemmel enerji performansı ve enerji tasarrufu sağlayan özellikleri ile klimadan kaynaklanan soğutma maliyetlerinin de minimuma inmesini garanti eder.
 • Stopsol cam, işlevselliği estetikle birleştirebilen lüks bir detaydır.
 • Reflektif kaplamalar, mevcut geniş renkli cam yelpazesinin sunduğu birçok renk seçeneğini birleştirerek, modern kış bahçesi projelerine sizin istek ve tercihlerinize göre ritim ve karakter kazandırır.

 – Özellikle yoğun yağış ve yoğun kar yağışı alan bölgeler için modern bir kış bahçesi mi tasarlamanız gerekiyor ?

Yapısal Cam: Karın ağırlığını ve yüksek miktarda yağışı desteklemek için kullanılır.
 • Daha sağlam ve masif bir demir yapı ile birleştiğinde bu tip camlar konstrüksiyon üzerinde birikecek karın ağırlığına karşı maksimum direnci garanti edecektir.
Galeri

Size Özel Çözüm Üretelim

Kış bahçesi projeniz için profesyonel destek almak ister misiniz?

Bizimle iletişime geçin