Buz Çeşmesi ve Polar Kabin; Soğuk Spa Odası

CARMENTA SRL

Isı söz konusu olduğunda soğuk, sıcak kadar önemlidir ve aynı ölçüde sağlık için önemli bir ihtiyaçtır. Kan dolaşımını ve bağışıklık sistemini iyileştirmeye hizmet eden, vücudun kendi kendini iyileştirme kapasitelerini uyandırmak için cilt; termal bir “şok” reaksiyonuna ihtiyaç duyar.

Vücudun sıcak kabinlere (sauna, türk hamamı, biosauna, bitkisel sauna, kızılötesi kabin vb.) girişi ile hızlanan bedensel uyarılma süreçlerinde cilt reaksiyonlarının  desteklenmesi temel önem taşır.

Carmenta’nın Buz Çeşmesi ve Polar Kabini cildin direncini yükseltmek ve zinde bir beden için son teknolojik donanımla üretilmiştir ve Carmenta SRL güvencesi altındadır.

Polar Kabin

Polar Kabin, soğuk spa odası; bağışıklık sistemini güçlendirmek ve kan dolaşımını hızlandırarak iyileştirme amacıyla üretilmiştir. Yüksek basınç pompaları ve regülatörler tarafından üretilen soğuk sisli bir soğutma sistemine sahiptir.

-5 ila -10 derece arasında tutulan kabinler kuzey ülkelerine özgü derecelerde en ekstrem sauna meraklılarını mutlu edecek niteliklerle donatılmıştır. Bedeni hoş bir şekilde canlandıran süper soğuk kabinler yeniden doğmuş hissini yaşatmayı arzular.

*Kişisel alanlarınız veya işletmeler için kurgulanabilen soğuk spa odalarında Buz Çeşmesini de Polar Kabinin içine sentezlemek mümkün.

Buz Çeşmesi

Buz Çeşmesi veya Buz Şelalesi Carmenta, ince buz parçaları üreten bir makine ve üretilen parçacıkları haznesinde biriktiren cam yapılı tank sistemine dayanır.

Sauna veya hamam sonrası buzun sıcak vücutla teması bağışıklık ve dolaşım sistemi için ciddi fayda sağlarken hoş bir zindelik hissi verir. Hidroterapi prensiplerine uygun olarak kalpten en uzak bölgelerden başlayarak kuvvetli bir masajla cilde uygulanır.

Carmenta Buz Çeşmesi, havuzun alt kısmında yer alan mavi LED’ler ile aydınlatıldığı için senografik bir etkiye de sahiptir.

*Kişisel alanlarınız veya işletmeler için kurgulanabilen soğuk spa odalarında Buz Çeşmesini de Polar Kabinin içine sentezlemek mümkün.

galeri