Dornbracht Lüks Spa Deneyimi, Evinizin Sağlık Merkezi

A + Çözümler
Dornbracht Lüks Spa Deneyimi, Evinizin Sağlık Merkezi

Dornbracht özel su terapi tedavilerini evlerde günlük rutininizin bir parçası olarak kullanılabilecek kişisel spa deneyimine dönüştürüyor.

Suyun onarıcı gücünü referans alan spa ürünleri üç temel ilkeye dayanıyor

Kneipp, Aquapressure ve Bliss.

Teknolojik Yenilik, Tasarım Zenginliği, Ekolojik Farkındalık

KNEIPP BANYO TERAPİ

Kneipp terapisinden ve Geleneksel Çin Tıbbından (TCM), sağlık yaşam uzmanları ve modern tedavi yöntemleri üzerine düşünürlerle yapılan çalışmalar doğrultusunda geliştirilen bu tedavi yöntemi, hidroterapinin faydalarını evlerdeki lüks spa deneyimiyle buluşturuyor.

Kneipp, Sağlık ve zindelik için hidroterapi (su iyileştirme terapisi), tıbbi bitki terapisi, beslenme, egzersiz terapisi ve dengeli bir yaşam tarzına ulaşmayı içeren beş sütun geliştirdi. Doğanın en iyi eczane olduğuna inanıyordu ve teorisinin arkasındaki kavram, doğamızdaki temel kaynakları kullanarak günlük hayata kolayca dahil edilmek üzereydi. Kneipp terapisi aynı zamanda bireyin bedenini, zihnini ve ruhunu tedavi etmeyi amaçlayan, vücudun doğal savunmasını ve kardiyovasküler sistemi güçlendirmek için tasarlanan bir banyo sistemidir.

Hipokrat tüm hastalıklarda vücut sıvılarının dengesizliğinin altında yatan bir nedeni olduğunu ve dengenin yeniden sağlanması için banyo, terleme ve yürüme ve masajı içeren alışkanlık ve çevre değişikliğini savunmuş ve tavsiye etmiştir. Bu yaklaşımın antik çağlardan günümüze uzanan yolculuğunda Dornbracht lüks spa kültürünü güncel hayatlarımıza aktarmayı amaçlar.

Kneipp su tedavisi sıcak – soğuk su dengesiyle metabolizmayı hızlandırır, dokuların oksijenle beslenmesini sağlayarak cilt sağlığını iyileştirir ve dengeli bir otonom sinir sistemine yol açar.

*Sıcak suya aromaterapi yağları, deniz tuzu, mineral tuzlar da eklenerek eşsiz bir ev spa deneyimi yaratır.

 

Teknolojik Yenilik, Tasarım Zenginliği, Ekolojik Farkındalık

Aquapressure terapi

Aquapressure ile dengeyi ve yaşam enerji akışını yeniden kazanın.

Enerji kanallarında sağlıklı bir şekilde kan akışını sağlayan bir alternatif tedavi yöntemi olan Aquapressure terapisi, zihninizi, bedeninizi ve ruhunuzu yenilemek için yaygın olarak kullanılan iki terapiyi, akupresür masajını suyun iyileştirici gücüyle birleştiriyor ve evlerimize lüks banyo deneyimini taşıyor. Akupresürde, istenen etkiyi elde etmek için meridyenlere veya başparmak, parmak, dirsek ve ayak gibi vücuttaki akupunktur noktalarına basınç uygulanıyor. Masaj terapisi, iyileşme ve rahatlama için vücudun yumuşak dokularına uygulanan manuel basınç kullanılıyor. Evlerdeki spa deneyimini maksimuma çıkaran bu etkin tedavi yöntemi yapılan çalışmalar sonucunda fizyoterapi uygulanan hastalar ile birlikte 6 ay gözlemleme sürecinden sonra yüzde 89 oranında daha yüksek başarı kaydedildiği de yapılan çalışmalar arasındadır.

Teknolojik Yenilik, Tasarım Zenginliği, Ekolojik Farkındalık

MUTLULUK

‘’Hızlı hareket eden bir çağda yaşadığımız açık. Eskiye oranla çok daha büyük fırsatlara sahibiz. Ama aynı zamanda daha fazla stres, daha fazla kargaşa, daha fazla belirsizlik içindeyiz. Dolayısıyla şimdi, bizi sağlıklı tutmak için en doğru kelime “Mutluluk”. Gerçek güvenli sığınaklara her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Bence kendimize zaman ayırabileceğimiz, tamamen kendi başımıza kalabileceğimiz yerlere ihtiyacımız var. Burada yalnızlığı kastetmiyorum. Duygularımla yeniden bağlantı kurabileceğim, yeniden insan gibi hissedebileceğim yerleri kastediyorum.” Diyor tasarımcı ve ürün geliştirici Michael Numayr. Dornbracht Spa deneyimiyle vurgulamak istediği mutluluk ve huzuru kendi yaşam alanlarımızla buluşturan ve aslında lüks olmaktan öte bir ihtiyaç olan; Dornbracht su terapileri banyolarımızın bize sunduğu bir armağana dönüşüyor.

Galeri

Size Özel Çözüm Üretelim

Banyo dekorasyon ve spa tasarımınız için profesyonel destek almak ister misiniz?

Bizimle iletişime geçin