Dünyanın farklı yerlerinden, farklı kültür ve fikirlerden etkilenen bir yolculuğa davet niteliği taşıyan Jotun’un yeni global renk koleksiyonu ‘Eve Dönüş’, günümüz trendlerini yansıtan birbirinden güzel ve zengin yeni renkleri bir arada toplayan Nordik Yaşam, Şehir Hayatı ve Kıtalar Arası Yaşam adıyla üç ayrı paletten oluşuyor.

Jotun 2017 renk koleksiyonu, farklı renklerle yaşam alanlarına hareket katarak kişisel mekânlar yaratıyor. Mutfakta sade Nordik dokunuşlar, yatak odasında daha oryantal tasarımlar ya da oturma odalarında 80’ler ruhu için Jotun’un üç ayrı paletine göz atmak yeterli. Tek yapmanız gereken hikâyenizi hangi renklerle yazmak istediğinize karar vermek… Jotun’un üç ayrı palette bir araya gelen bu yeni, renkli dünyasında, koyu kırmızıların baharatlı tonları, hardal ve kahverengiler, sıcak yeşillerle bütünlük sağlayan sofistike pembeler ve altın detaylarla birlikle zenginleştirilebilecek, Nordik dünyayı yansıtan maviler ve griler bulunuyor.

Nordik Yaşam
Nordik ülkelerde, doğa her zaman insanın rahatlama ihtiyacını karşıladığı yer olmuş. Huzur veren uçsuz bucaksız ormanlar, yüksek dağlar ve dingin sular… Jotun’un 2017 renk koleksiyonunun bir parçası olan Nordik yaşam paleti, evlerde de bu rahatlatıcı atmosferi yeniden yaratmak için geliştirilmiş. Altın buğday ve bej tonları ile güçlenen Nordik okyanusunun grileri ve mavileri, bu doğal yaşam ile mükemmel bir uyum sağlamakta. Jotun global renk uzmanı Lisbeth Larsen’e göre Nordik yaşam paleti tam anlamı ile doğanın kendi renklerinden oluşuyor. Arctic Grey, Cashmere, Washed Linen ve yeni Band Stone, Nordik yaşam paletinin ana renklerinden birkaçı. Sakin tonlar, İskandinav tasarımları, el yapımı seramikler ve saf pamuk ürünler ile uyum sağlıyor; günlük hayatın hızlı temposunu biraz olsun yavaşlatıyor.

Şehir Hayatı
Dünyadaki büyük şehirler, aynı zamanda büyük birer ilham kaynağı. Büyük şehirlerin dokusunu eğlenceli tasarımlar ve yeni teknolojiler oluşturuyor. Bu bakış açısından yola çıkarak, büyük şehirlerdeki yaratıcılığı evlere getirmek için zarif pembe tonları ve sıcak yeşillerin bir arada olduğu Şehir Hayatı paletini sunmaktayız. Şehir hayatı, modern ve eğlenceli şehirlerin dünyasından ilhamını alıyor. Tüm bu akımları yansıtmak için, duvarlara çok yakışacak, zarif pembe tonlar ve sıcak yeşiller paletin dikkat çeken renkleri arasında bulunuyor. Delightful Pink ve Deco Pink, Jotun renklerine eklenen yeni pembelerden… Paletteki renkler birlikte kullanıldıklarında zevkli kontrastlar oluşuyor, günümüzün modern şehirleri gibi dijital ve gerçek dünyanın birbirine karıştığı modern ve eğlenceli ortamlar yaratılıyor.

Kıtalar Arası Yaşam
Seyahat etmek ve farklı kültürlerle tanışmak; deneyimlerimizi anılar ve objelerle evlerimize taşıma olanağını sunuyor. Kıtalararası yaşam paletinin sıcak renkleri de bu deneyimlere özenle fon oluşturuyor. Birçok insan Marakeş, İstanbul gibi baharat kokulu sokakları, estetik anlayışı ile sıcak tonlarının bütünleştiği şehirlere seyahat ediyor. Jotun renk paletinde, bu deneyimleri yanık kırmızılar, hardal ve kahve tonları ile bir araya getiriyor. Bu sıcak renk paleti, Heat ve Kilim gibi kırmızılar, kahvemsi yeşil tonuna sahip Dijon Yellow ve Olive Brown gibi İstanbul’dan esinlenen renkleri de barındırıyor. Jotun Global renk uzmanı Lisbeth Larsen, mekânlarda farklı tonları bir arada kullanmayı ve daha hafif görünümler için de palet renkleri ile birlikte bej ve beyaz tonlar eklemeyi öneriyor.

jotun.com.tr