Galerimizde dünyanın dört bir yanında bulunan, rüyalarınızı süsleyecek güzellikteki evleri sizler için bir araya getirdik. Dünyanın en zengin iş adamları ve ünlüleri tarafından sahip olunan bu pahalı evlerin ne kadar akıl almaz olduğunu görmelisiniz…

Muhteşem güzellikteki bu evler herkesin bir gün sahip olma arzusunda olduğu, dev büyüklükte, harika bahçeleri ve manzaraları olan evlerden. Dünyanın en lüks evlerinin içinde tiyatro ve sinema salonları, tenis kortları, hatta masaj salonları bile bulunuyor. Evlerin dış cepheleriyle bahçelerinin uyumu, havuzlarındaki berrak, masmavi su gerçekten mükemmel bir görüntü ortaya çıkartıyor. Galeriyi gezerken bile insana keyif verebiliyor. Konaklar kadar mimarilerinin de benzersiz olduğunu göreceksiniz.

 

Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Colorado eyaletindeki Starwood Malikânesi’nin parasal değeri 140 milyon dolar civarındadır, malikânenin içerisinde 16 tane oda, 7 tane banyo, havuz, tenis kortu yer almaktadır. Starwood Malikânesi aynı zamanda otel olarak hizmet vermektedir.

Hindistan cevizi ağaçları ve tropik çiçeklerle çevrili tenha bir sahilde bulunan lüks ev Jamaika Karayipler’de bulunuyor.

 

Las Vegas’ta bulunan Lawson adındaki lüks evin ana katında resmi bir yemek odası, ferah büyük bir oda, herkesin sahip olmak isteyeceği özel olarak tasarlanmış sessiz bir çalışma odası ve büyük bir banyo bulunuyor. Açık mutfaktan da bahçeye çıkılabiliyor. Üst katta, kullanışlı bir çamaşır odası, çok yönlü bir çatı katı ve oturma odası bulunan zarif ana süit dahil olmak üzere üç yatak odası bulacaksınız. İsteğe bağlı olarak kapalı veranda, lüks banyosu ve daha fazlasıyla bu planı kişiselleştirmek mümkün.

Rock House, Laguna Beach’teki mimari açıdan en önemli konutlardan birisi…
Bu özel evin sahile doğrudan erişimi olması ilgileri üstüne çekiyor. Büyük bir kaya içine inşa edilmiş ve betonla güçlendirilmiş olan ev 1996 yılında mimar Brion Jeannette ve genç yazılımcı Dennis Morin tarafından tasarlanmıştır.
İspanyol mimar Antoni Gaudi‘den ilham alarak, evin dış mekân unsurlarına açılan duvarları cam olarak tasarlayarak, doğayı evin içine taşımış. Geniş okyanus manzarasına karşı olan 3.000 metrekarelik rüya evin üç yatak odası ve üç banyosu var.  Eğlenmek için mükemmel bir teras mağarası, bir ateş çukuru ve özel barbekü alanı bulunmaktadır.

Abbey Company‘nin CEO’su olan Donald G. Abbey tarafından inşaatı 8 yılda tamamlanan bu rüya evin 7 yatak odası (2 ana süit), meşe panelli asansörü, 10 banyosu, 3 boyutlu tiyatrosu, 2.000 şişelik bir şarap mahzeni, poker salonu ve 10 araç kapasiteli özel yeraltı garajı bulunmaktadır. Haç şeklinde tasarlanan mega konak, 47.000 m²’lik yaşam alanına sahiptir.
Spa, konuk evi, açık ve kapalı havuzları, tenis kortu ve sıcaklık kontrollü alabalık havuzuyla sonsuza kadar evde vakit geçirmeyi düşündürüyor…

Kaliforniya’da bulunan Truckee ismindeki dağ evi, parlak ve göz alıcı bir tasarıma sahip. Modern unsurları bir araya getiren görkemli dağ evi, eğimli çatı hatlarıyla beğenileri topluyor. Rahat yaşam sunan evin 5 yatak odası ve 6 banyosu bulunuyor. Güneye bakan lüks dağ evinin her odasında şömine bulunuyor. Spa esintili modern hamamlarıyla ünlü olan ev, keyifli vakit geçirmek için birebir.

 

Santa Barbara’da bulunan Exquisite Hope Ranch nefes kesen okyanus, ada ve gün batımı manzaraları sunmaktadır. Ferforje giriş kapıları adeta süslenmiş bir fuayeye açılıyor. Mülke girdiğiniz andan itibaren zarif peyzajlı bahçelerde dolaşıyorsunuz ve eski dünya güzellikleriyle buluşuyorsunuz. Etkileyici Klasik Avrupa Mimarisi ile tasarlanan bu evdeki sütunların ihtişamı ve dış görünüşün çarpıcı özelliği, otantizm esintileri klasik tarzın titizlikle uygulanmasını yansıtıyor. Kalitede eşsiz, sunumda benzersiz olan bu muhteşem konut, sıcak ve davetkâr bir mekân sunarken otantik mimariye saygı duyuyor. Exquisite Hope Ranch daha önce piyasada örneğine rastlanmamış nadide bir ev olarak anılıyor.

İhtişamlı konak Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletinde yer alan Jüpiter’de bulunuyor.

 

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük 6. şehri olan Arizona-Phoenix’te tasarlanan muhteşem villa.

 

Kailua-Kona adındaki bu lüks konut, Havai’de bulunuyor.

 

İsrail-Tel Aviv’de bulunan Pitsou Kedem Architects firması tarafından yapılan bu özel evin adı: Float House.
Tek katlı özel konut ülkenin merkezinde yer alıyor. 2013 yılında yapımı tamamlanan Float House, geniş alanları farklı işlevler için kullanılan daha küçük alanlara bölmek konsepti ile tasarlanmış ve işlevsel bir yapı oluşturulmuş.

 

Donald Bren adındaki eşsiz deniz manzaralı muhteşem ev Kaliforniya’da Newport Beach’te bulunuyor.

 

Troon Homes adı verilen çarpıcı konak, Lee Hutchinson tarafından tasarlanmış. Ev sakinleri her sabah Arizona’nın Pinnacle Peak dağının bol oksijenli havasına uyanıyor…