Baş Döndürücü Güzellikteki Lüks Ev Dekorasyonları

Lüks kelimesi, sözlüklerde “gereksinim dışı olan” şeklinde tanımlansa da, gerçek hayatta lüks ile iç içe yaşayanlar için lüks, tam aksine gereksinimin ta kendisidir. Lüks her şeyden önce göze ve estetik algısına hitap eder. Işıl ışıl parlayan bir iç mekan tasarımı sayesinde, kapıdan içeri her girdiğinizde kendinizi önemli ve iyi hissedersiniz. Dahası lüks, yalnızca yüksek ücretli ürünler anlamına gelmez; o ürünlerin aynı zamanda kalite, şıklık ve rahatlık sunması da lüks tanımının ayrılmaz bir parçasıdır.

1) Göz kamaştırıcı girişler

lüks ev dekorasyonları, lüks iç mekan tasarımı, lüks ev girişi, modern ev dekorasyonu

Şüphesiz, bir evin en etkileyici kısmı evin giriş bölümüdür. Kapıdan girdiğinizde, giriş bölümünün bırakacağı ilk intiba çok belirleyici ve önemlidir. İki yandan üst kata yükselen merdivenler, estetik açıdan son derece güzeldir.

2) Sıradışı bir yatak odası

lüks ev dekorasyonu, lüks iç mekan tasarımı, lüks yatak odası, şömine, şömine ev dekorasyon

Gösterişli yatak başlıkları, lüks bir yatak odasının olmazsa olmazıdır. Konforlu bir yatağın yanı sıra, sabah uyandığınızda estetik anlayışınıza hitap eden bir yatakta uyanmış olmanın da önemsiz olduğunu kimse söyleyemez. Dinlendirici etkisiyle bilinen bitkilerle yatak odanızı süsleyebilir ve geceleri daha rahat uykuya dalabilirsiniz. Lüks denince akla gelen bir başka şey de şöminedir; kış günleri, şöminenin sıcağıyla odanızda dinlemenin keyfi bir başkadır.

3) Görkemli avizelerle aydınlanan salonlar

lüks ev dekorasyonu, modern ev dekorasyon, lüks iç mekan tasarımı, lüks avizeler, salon tasarımı, salon dekorasyonu

Lüks ve modern iç mekan tasarımının en vazgeçilmez öğelerinden biri avizelerdir. Bir salonun en değerli ve öne çıkan parçası olan avizeler veya diğer aydınlatmalar, yalnızca salonu aydınlatmakla kalmaz, aynı zamanda salonun odak noktası haline gelerek, güzelliğiyle konukları büyüler.

4) Sadeliğin hakim olduğu ferah odalar

lüks ev dekorasyonu, lüks mobilya, salon tasarımı, salon dekorasyonu, modern dekorasyon

Lüks dekorasyon, çoğu zaman eşya kalabalığı ve göz yorucu tasarım anlayışıyla bir tutuluyor. Halbuki sadelik de modern ve lüks iç mekan tasarımında ön plana çıkan kavramlardan biridir. Özellikle beyaz, krem gibi açık tonlar, evinizi olduğundan daha ferah ve aydınlık göstereceği gibi, gözünüzü yormadan lüksün asaletiyle buluşmanızı sağlar.

5) Zarif ve şık banyolar

lüks ev dekorasyonu, lüks iç mekan tasarımı, lüks banyo, banyo tasarımı, banyo dekorasyon, modern ev dekorasyon

Özellikle kadınlar için banyolar, bir evin en özel bölümlerinden birisidir. Sade çizgilerin hakim olduğu, zarafetle donatılmış banyolarda, duş almanın ve hazırlanmanın keyfi bir başkadır.