Hayalinizdeki Mutfağı, Gerçeğe Dönüştüren Tasarımlar

Günümüzde mutfaklar, ihtiyaç alanı olmaktan çıkıp yaşam alanı olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor. Yani sadece yemek yapmak için kullanılan bir alan değil, arkadaşlarınızla vakit geçirebildiğiniz, dinlenebildiğiniz ve kalabalık gruplara ziyafetler sunuduğunuz alanlar olmaya başladı.
Gastronomi konusundaki ilginin artması da, mutfak tasarımlarının ivme kazanmasında büyük rol oynuyor tabii ki. Mutfak gereçleri daha profesyonel kullanılmaya başlandı, dünya mutfağında yemek tarifleri, akşam yemeği masalarımızda yer almaya başladı…
Hal böyle olunca mimaride zaten önemli bir alan kaplayan mutfak, ilk sıralara oynadı ve kazandı. Estetiğin, işlevselliğin ve şıklığın bir araya geldiği mutfak tasarımları, şimdilerde her mutfak aşığının hayali…

Bir İskandinav rüyasından, gerçeğe

mutfak-tasarimi1

Ferah, büyük camlı, ahşap parkeli ve modern bir tarza sahip olan bu tasarım, ait olduğu ülkenin havasını yaşatıyor. Açık renk ve genellikle beyaz ağırlıklı mobilyaları arasında kullanılan metal ankastre ürünler ise küçük bir aydınlık ve ışıltı katıyor. Dekorasyon için kullanılan objeler ve cam kenarındaki dinlenme köşesi ile tamamlanmış bir yaşam alanı haline gelmiş.

Country diyaznın şık çekiciliği

mutfak-tasarimi2

Kırsal bölgelerin tarzını modern dekorasyon ürünleri ile buluşturan bir tarz country tarzı, günümüzün gözde stilllerinden biri. Eskitilmiş mobilyaları, lüks iç mekan tasarımları ile çaprazlayarak, hayalinizdeki mutfağı sizlere sunuyor. Tasarım olarak renkli fayansların rol oynadığı bu tarzın renk skalası düşündüğünüzden daha geniş.

Bu mutfaktan çıkmak istemeyeceksiniz

mutfak-tasarimi3

İşlevsellik, aydınlık, şıklık ve tasarımın öncü markalarından Valcucine, mutfak tasarımı konusunda sektör markalarını geride bırakacak bir vizyona sahip. A+ mutfak tasarımı denilince akla gelen ilk isim olan, ürünlerinin kalitesi ve kullanışlı olmasıyla da adından söz ettiriyor. Cam ve metalin yani iki organik malzemenin birleşmesi ancak bu kadar yakışır.

Zamanlar arası yolculuk, rustik ama modern bir tasarım

mutfak-tasarimi4

Ahşabın, renklerin ve metal ankastre ürünlerin kullanıldığı bu modern dizayn, sizi hem çocukluğunuza götürecek hem de günümüz modasından geri kalmamanızı sağlayacak. Lüks mutfak tasarımı konusunda en çok ilgi çeken tarzlardan biri olan modern rustik mutfak tarzı, renklerin ahengi ile içinizi açacak. Usta ellerden çıkmış olan bu ürünler, ahşabın eşsiz bir malzeme olduğunu yine gözler önüne sermiş.

Parlak ve şık bir mutfak için siyah mermer vazgeçilmezi

mutfak-tasarimi5

Mutfak tasarımında siyah mermerin, modern mutfak tasarımı konusunda ilk anahtar olduğunu söyleyebiliriz. Bütün renkler ve tarzlar bir yana siyah mermer tasarımlı bir mutfak bir yana. Siyah mermere en çok yakışan ürünlerden biri de siyah ankastre ürünler… Metal objeler ve dekorasyon ürünleri de siyah mermerli bir mutfak tasarımını destekleyen anahtarlardan biri.