YENİLENEN YAŞAMLARIN ANAHTARI SEM COLLECTIONS’DA

YENİLENEN YAŞAMLARIN ANAHTARI SEM COLLECTIONS’DA

 

Sem Collections, ev yaşamına baharla birlikte taze nefesler katacak ve her metrekarede daha dinç, daha keyifli ve daha sıcakkanlı hissettirecek tasarımlarla yeni sezona ‘merhaba’ diyor.

 

Her geçen gün, bizi daha kaliteli, daha huzurlu, daha mutlu ve daha keyifli hissettirecek yeni yaşam alanları arıyoruz. Böyle mekanlarda yaşamak istiyoruz. Stresli kent yaşamından kurtulup kendimizi evimizde şımartmak istiyoruz. Kendimizi evimizin kollarına bırakmak istiyoruz.

Bunun için yenilenmek, gözü ve ruhu yoran tüm eskilerden vazgeçmek, derinlik, rahatlık ve şıklık katan yeni formüller yakalamak, evin çehresini değiştirmek gerekiyor.

Yani bize bizi baştan sona yeniden yaşam katacak bir adres lazım, hem de dünya markalarını ayağımıza getirerek…

O adres Sem Collections.

Yaşam alanları için mutfaktan banyoya, mobilyadan aydınlatmaya kadar pek çok alanda, tanınmış uluslararası markaları ve ürünleri aynı çatı altında buluşturan ve son yılların en önemli dekorasyon adreslerinden biri haline gelen Sem Collections, bahar sezonu ile birlikte evleri yenilenmeye, ihtiyaçları ve çözümleri buluşturacak çözümlerle farklılaştırmaya davet ediyor.

 

Kahvaltıdan uykuya

İyi yemek yapmak, ilginç reçeteler bulmak, unutulmaz menüler oluşturmak… Günümüz metropol insanı için mutfak, artık kişisel tapınak, ayrı kalınmaz bir labarotuvar gibi. Sem Collections’ın amiral markalarından olan Valcucine de, yeni jenerasyon yemek maestrolarina keyifli bir gastro deneyimi sunuyor. Sabahın ilk ışıklarında, kahvaltıyla birlikte Valcucine mutfaklar, “yeni” günün ilk durağı olarak bize enerji veriyor.

 

Salon, çalışma köşeleri, dinlenme alanları. Kısacası evi ev yapan her yerde yine karşımıza Sem Collections ve markaları çıkıyor: 1884 yılında Firenze Toscana’da kurulan Alivar, İtalyan mobilya pazarının en söz sahibi, en saygın markalarından biri. Minimalizme zarafet kazandıran ve mobilyaya mimari bir şıklık ile yaklaşan Alivar, şimdi Sem Collections çatısı altında, Türkiye’deki dekorasyon tutkunlarıyla buluşuyor. Diğer yandan sürgülü kapılar, saklama sistemleri, raf sistemleri, dolaplar, kitaplıklar, kapılar, giyinme odaları, büfeler/kabinetler ve sehpalar tasarlayan Rimadesio, İtalyan tasarımının yalınlığı güzellikle birleştiren, detaylarla devrim yaratan sıra dışı bir markası ve bu yıl 60. yaşını kutlamakta. Özellikle tasarım alanında yenilikleri hızlı kaydedemeyen ve stil konusunda uyum sağlamakta iç mimarları daima yoran kapı konusu Longhi ile tamamen değişiyor. Çünkü mekanı tamamlayan kapı tasarımlarıyla Longhi, farklı modelleri, farklı malzemeleri ve fonksiyonları buluşturarak birer exclusive mobilyaya dönüştürüyor. Alessandro La Spada, Enrico Cattaneo, Studio Opera gibi önemli tasarım imzaları ve ofisleri tarafından tasarlanan kapılar, ayna, deri, süet, cam, ahşap gibi malzemelerle tasarlanıyor ve lüksist desenlerle mekanın şıklığına uyum sağlıyor. Geleceğin wellness dünyasını kurgulamak ve insanı su ile farklı senaryolar eşliğinde buluşturacak teknolojiler tasarlamak amacıyla kurulan Carmenta, Sem Collections’ın bir başka İtalyanı. Banyo kavramını fiziksel ve ruhsal iyileşme, yenilenme ve tazelenme noktasına taşıyan Carmenta, mühendisler, tasarımcılar, teknisyenler ve sanatçıların birarada çalıştığı ve spa tanımını bireysel ihtiyaçlara göre geliştiren ve yönlendiren bir çizgide proje ve uygulama yaparak yol alıyor. Marka, buhar banyoları, hamamlar, saunalar, Himalaya tuz duvarları, reaksiyon duşları, biosauna, dinlenme alanları, kromoterapi kabinleri, masaj odaları, cilt ve vücut bakım odaları ve kum odaları ile spa keyfini evlere taşıyor.