MİLANO’YU BAŞTAN YARATAN ANTONIOLUPI

Sem Collections temsilciliğindeki global markaların öncü isimlerinden biri olan Antoniolupi, Milano Design Week  kapsamında tanıttığı yeni banyo ve outdoor koleksiyonlarla tasarım dünyasını bir kez daha geleceğe taşıyor.

 

Çatısı altında iç mekandan outdoor’a kadar pek çok uluslararası markayı ve koleksiyonu buluşturan ve son yılların en önemli dekorasyon adreslerinden biri haline gelen Sem Collections, temsil ettiği markaların Milano Design Week kapsamında sunulan en yeni koleksiyonlarını Türkiye ile tanıştırmaya hazırlanıyor. Bu markalardan biri de Antoniolupi.

 

Banyo dünyasının dünya lideri niteliğindeki markalarından biri olan Antoniolupi, yaklaşık 50 yıl önce Toskana bölgesinden kurulmuş, yüksek kalitede banyo mobilyası üretme amacıyla yola çıkarak bugün taş küvetlerden duş sistemlerine, aksesuarlardan halıya, dış mekan şöminelerden outdoor duşlara kadar ürün gamını her geçen gün geliştirmiş, Carlo Colombo, Paola Ulian, Nevio Tellatin, Silvia Nerbi, Andrea Bogazzi gibi dehalarla çalışan özel bir marka.

Antoniolupi’nin geçtiğimiz ay gerçekleşen Milano Tasarım Haftası çerçevesinde gerçekleşen yeni koleksiyon ve tasarım tanıtımları, markanın tutkunlarını bir kez daha çok şaşırttı ve heyecanlandırdı.

Bunlardan ilki, Antoniolupi’nin majör ürünlerinin haricinde yepyeni bir tasarım: Igiganti dış mekan saksıları. Carlo Colombo imzalı Igiganti ailesi, organik formlarıyla özellikle kısa ağaçlar için çok ideal bir tasarım. Çakıl, kum ve çimento gibi doğal malzemelerden üretilen ve beton takviyesi için polimer harmanından yaratılan sentetik elyaflarla donatılmış saksılar, bahçelerde, girişlerde ve caddelerde fark yaratıyor.

Gi-Ra tasarımı Mayday ise adını yansıtır nitelikte, duş alanına ‘acil düğme’ formuyla katılıp, orayı eğlenceli ve renkli bir mekana dönüştürüyor. Su, düğmeye basarak ve kullanıcıya doğru çekilerek eksenel bir hareketle açılıyor. Water jet sağa-sola döndürülerek ayarlanıyor ve düğmeye basılmasıyla suyun akışı kapanıyor.

Antoniolupi’nin 2017 Milano Tasarım Haftası’nda tanıttığı son yeniliği ise, Paolo Ulian imzalı Controverso lavabo. Mermer işçiliğine zarafetle yaklaşan Ulian, onu en iyi şekilde kullanmanın ve ona meydan okumanın şifresini çözüyor. Angelo Mangiarotti ve Enzo Mari’nin öğrencisi olan Ulian, bu bakış açısıyla mermere bir heykel gibi yaklaşmış ve onu yeniden biçimlendirmiş.

Milano, tasarım dünyasından her geçtiğinde bir devir kapanıyor, bir devir açılıyor.

Sayfaları çeviren ellerin sahibi ise Antoniolupi ve yeni koleksiyonu çok yakında Sem Collections’da.