Tasarım Banyoların En Önemli Unsuru Küvet

Tasarım banyoların en önemli unsurlarından biri küvettir. Geniş ve ferah alanı olan banyolarda kullanılması tavsiye edilir. Banyo tasarımı denilince akla gelen küvetlerden değil, dünyaca tanınmış ve trendleri belirleyen markaların tasarımlarından bahsediyoruz. Sıra dışı ve tasarım olan küvetlerden birkaçını sizler için derledik.

1-Çevreci teknolojisi ile dünya lideri

tasarim-banyolar

Kullandığı malzemeden, işleniş tarzına ve ürünün kullanım şekline kadar tamamen çevreci bir teknolojiye sahip olan Antoniolupi, bu konuda usta isimlere ders veriyor. Sadeliği ve şıklığı ön planda tutarak hem göz alıcı bir tasarım yaratıyor hem de banyonuzdaki ışığı farklı bir boyuta taşıyor.

2-Klasik ama ihtişamı da elden bırakmıyor

tasarim-banyolar-1

Banyo tasarımında son zamanlarda klasik bir akım yok değil. Ancak bildiğiniz klasiklikten bahsetmiyoruz. Klasik bir ürüne lüks tasarım yapmakta, lüks dekorasyon tercih edenlerin yıldızı konumunda. Hem gösterişli hem de gelenekselliği yansıtıyor.

3-Soğuk bir hammaddenin cool duruşu

tasarim-banyolar-2

Mermer denilince insanın aklına direk soğuk bir düşünce geliyor ancak lüks banyo tasarımı düşünenler için mermerden bir banyo bire bir. Mermerin cool tavrı ve renklerindeki doğal geçişi banyonuzun akılda kalıcı olmasını sağlıyor.

4- Yenilikçi ve modern

tasarim-banyolar-3

Modern bir eve sahip olmak istiyorsanız, evinizin her odasında modernizme dair küçükte olsa bazı dekorasyon fikirlerini uygulamanız gerekiyor. Ancak banyo için lavabosu klasik, küveti modern olsun düşüncesi çok yanlış. Bu sebepten küvetinden ışığına, lavabosundan kapısına kadar her yerin modernizm kokması gerekiyor.

5-Salon şıklığını banyonuza taşıyın

tasarim-banyolar-4

Şıklık sizin için her zaman ön plandaysa; banyonuzda küçük değişiklikler yaparak istediğinize ulaşabilirsiniz. Sade ama göz alıcı bir ürün sizin ihtiyacınızı giderebilir. Bunun için de klasik çizgiden şaşmamanız gerekiyor. Bunun yanında dekorasyon ürünleri kullanmanız banyonuzun şık havasını tamamlayacaktır.