Nasıl ki yaz geldiğinde herkesin hayalini bir sahil evi konsepti süsler ise; kış geldiğinde de ahşap, şömineli, sıcacık bir dağ evi hayali herkesin ortak hayalidir.
Çoğunlukla ahşap olarak dekore edilmiş ve doğal temalı bir dekorasyonla zenginleştirilmiş dağ evleri, dekorasyon tarzı ile dışarıdaki havanın soğukluğuna inat; içinizi sıcacık yapar.

Dağ evi dekorasyonunda olmazsa olmaz parçalar; hayvan postları ve ahşap dekorasyon objeleridir. Bunun yanında şöminenin başında bulunan yumuşacık polar battaniyeler; görüntü olarak bile içimizi ısıtmaya yetecektir. Deri koltuklar ve soft renkler ile dekore edilmiş mobilyalar; dağ evi dekorasyonu için ideal seçimler olacaktır. Siyah-gri-beyaz renklerin bu tarz bir dekorasyonda temel renkler olduğu da bir gerçektir. Bu renklerin yanına doğal yapıyı ön plana çıkarmak için ahşap dokusunun tüm tonlarını, koyu kahveleri de dâhil ederek; mekânı daha sıcak hale getirebilirsiniz.

Ateşin Asaleti
Şömine genellikle dekorasyonda odak noktası görevi görür. Dikkat çekmesinin yanı sıra mekana sıcaklık ve rahatlık hissini vererek dinlendirici bir özelliğe sahiptir.
Şöminede kullanılan doğal malzemeler bu sıcaklık hissine katkı sağlar. Malzeme seçiminize göre rustik bir atmosfer ya da farklı tasarım ve taş türleri ile modern mekanlar yaratabilirsiniz.

Dağ evinizin oturma alanını rahat, salaş, hacimli mobilyalar ve mekânı ısıtacak detayları kullanarak tasarlarken; yatak odası dekorasyonunda da aynı temaları ön plana çıkarmanız gereklidir. Özellikle yılbaşı gecesinde davet ettiğiniz misafirlerinizi rahat ettirmek için olabildiğince sıcak bir yatak odası dekorasyonu yapmanız gereklidir. Bunun için kalın örgü battaniyelerden, sevimli desenli yastıklardan ve doğal dekorasyon yaratacak ahşap objelerden faydalanmak doğru bir seçim olacaktır