Muhteşem şehir Paris ’in mimari yapıtlarını bilmeyenimiz yoktur…
Sanata ve modaya olan düşkünlükleri hiç şüphesiz evlerine de yansıyor. Peki, bir Fransız evini bu kadar güzel yapan detayları incelediniz mi? Hummalı bir araştırmaya girip, evleri hakkında bilgi edinmeye çalıştık. Aldıkları övgüyü fazlasıyla hak ediyorlar, tanık olmaya hazır olun!

1-Sen Nehri kıyısındaki ofisin coşkulu karışımı ve masalsı vurguları çağımıza ayak uyduruyor.

 

2- Tasarımcı Christopher Noto’nun klasik Fransız tarzı, evinin her köşesine yansımış. Dekorasyonunda kullandığı eserler ile el sanatlarına olan düşkünlüğü gözler önüne seriliyor.

 

3- Lorenzo Mongiardino’nun tasarımlarıyla dolu şık bir apartman dairesi, düzenli bir kütüphanesi ve kadife koltuklarıyla bizi 19. Yüzyılda hissettiriyor.

 

4- Göz kamaştıran bu oda Jean-Louis Deniot tarafından kraliyet stiliyle tasarlanan bir dekora sahip. Pierre’in özel koleksiyonu olan koltuk ve Paul Evans’ın lambaları odayla ilgili ilk göze çarpan detaylar…

 

5- 18. yüzyıl dekoru ve tasarımdaki modern denge geçmişten geleceğe göz kırpıyor.

 

6- Fransız salonunda gökyüzünden esinlenen duvarlar, 1930 yılına ait kübist lamba ve özel olarak tasarlanan halı göz alıyor.

 

7- Tasarımcı Sig Bergamin, cüretkâr renkleri, doku ve desenleri şık bir alanda birleştiriyor. 1970’lerin Fransız masası, Biedermeier koltuğuyla eşleşiyor.

 

8- 19. Yüzyıldan kalma daire lüks detayları, yaldızlı vurgularıyla asaletini ve karakterini tamamen gözler önüne seriyor.

 

9- Parisli Dekoratör; Pierre Yovanovitch, tasarımlarıyla 17. Yüzyıla ait bir şatonun sahibi olma ihtimalinizi arttırıyor.

 

10- Mobilya tasarımcısı Marie Mindy, göz alıcı canlı renkler, etnik desenler ve sanatsal atmosferi ile harmanladığı yatak odasını bohem cennetine çeviriyor.

 

www.elledecor.com