İnsan çok kolay sıkılıyor; bu da günümüzün özel vakası. Saçından, gardrobundan, kişisel stilinden ve elbette ki yaşam alanının tarzından da. Elbette ki köklü değişimler (hem zaman hem para anlamında) zorlayıcı ancak küçük dokunuşlarla, yeni bir mekan aşkına yelken açabilirsiniz.

  1. Trendleri fuarlardan takip ediyorsanız, konseptinizi de Paris Maison&Objet fuarı gibi ‘House of Games’ olarak belirlediyseniz Julia Atlas tasarımları tam da size göre. Özel boncuklarıyla bu tespihleri çok seveceksiniz.

 

  1. Soğukkanlı, kalabalıktan uzak ve klas. İşte yaz sezonunun anahtar kelimeleri. Bu noktadan yola çıkarak Nordik renklerle kuzeyli şıklığına oynuyoruz. Lacivertten griye, marsaladan pembeye kadar, nereye giderseniz gidin, soluk takılın yeter. Önemli olan soluk ve donuk olmak.

 

  1. Evinizde nelere baktığınız kadar nelere dokunduğunuz da çok önemli.

Doğaya, doğala dönebilmekse işin en önemli kısmı. Çevreci ürünleriyle tanıdığımız David Oakey’in tüvit ve örgü tekstillerin hatıralarını, modern duyguları da işin içine katarak yeniden yorumladığı koleksiyonu bunun için biçilmiş kaftan.

  1. JAB Anstoetz’in Montana kumaş koleksiyonu, yumuşacık kumaşlarıyla sizi kış boyu ısıtmaya kararlı görünüyor. Nevada, Dakota, Idaho, Oregon, Cameron ve Gaucha kumaşlarının kombininden oluşan dokular aynı zamanda kolay bakım özelliğiyle de iddialı. Kadife dokulardan hoşlanıyorsanız yapmanız gereken tek şey, doğal-kahverengi, mavi-gri ve kırmızı-hardal renk gruplarından en sevdiğiniz ikiliyi seçmek.

  1. Günümüzde, genç-yaşlı herkes mutfağı daha çok kullanıyor. Hatta artık mutfaklar yaşam alanlarından biri haline geldi. Haliyle bu alanda ergonomi ve ekonomi her şey demek. Sem Collections çatısı altındaki Valcucine’nin mutfak sistemleri, ‘kullanıcı ve doğal yaşam faydası’ ilkesi üzerine kurulu. Çevre dostu ürünlerin öneminin farkında olan ve çalışma hızını artıracak sistemlere ihtiyaç duyanlara duyuyoruz. Bilinçli alışveriş en güzeli…
  2. Evin dışındaki hava değişir de içindeki değişmez mi? Marin teması evlere sakince girerken sıcak havalar da kapıya dayandı. Son sezonda mobilyalarıyla da dikkat çekmeye başlayan Yargıcı Homeworks’ten alacağınız ahşap ve deri director chair-yönetmen koltukları, kanvas ve deri koltuklar, ahşap/metal tepsili sehpalar, metal kuş kafesi dolaplarla evinizi yaza hazır hale getirebilirsiniz.

 

  1. Vazolarda, mumluklarda ve aydınlatmalarda 2017 bize camı gösteriyor. Sırça’da bulabileceğiniz cam ürünler, size yaklaşan geleceğin tanımını yapmakta. Markanın cam tasarımları, renkler, saydamlık ve ışık üçlemesine ait duyguları bir arada bulunduruyor. Ve el işçiliğinin en nadide sonuçlarından biri olan cam olgusunu evlere taşıyor.

 

  1. Söyleyecek fazla söz yok.. Yoksa var mı?

Tipografi ve mesaj, dekorasyonun en sevdiği detaylardan biri olma yolunda. Hele de bu sizin karakterinizle oturan bir temada ise, işte evde kişilleşme burada başlıyor diyebiliriz.

 

  1. Gün içinde aklınıza gelen fikir ve ilham kaynaklarınızı zaman içinde unutmamak için size bir önerimiz var. Onların defterlerin arasında kaybolup gitmesine izin vermeyin, güzel bir pano üzerinde toplayın.