Geleneksel mimari, modern dokunuşlar

Binanın dış cephesi geleneksel ve modernin bir araya geldiği bir tasarım tarzını yansıtıyor. Binanın yapımında kullanılan eğimli çatı ve taş malzemeler ilk bakışta dikkat çeken unsurları oluşturuyor. Büyük ve ahşap giriş kapısı evin ihtişamına uygun bir karaktere sahip. Ayrıca binanın geniş pencereleri sayesinde de iç mekanlar çok daha fazla ışık alıyor.

Kolonyal tarzı yansıtan giriş
Girişte dış alanları iç mekanlara bağlayan ve sosyal yaşam alanlarının kesiştiği geniş bir koridor ve yatak odalarının bulunduğu üst kata çıkan görkemli bir merdiven bizi karşılıyor. Yüksek tavan, mermer yerler, heybetli sütunlar ve şık ve klasik merdiven tırabzanları evin belirgin Meksika kolonyal tarzını yansıtıyor.

Dış mekan dokusu yaratan oturma odası
İlk girdiğimiz oda ise bahçenin içindeymiş gibi oluşturulmuş gösterişli olduğu kadar da şık ve huzur dolu bir oda. Açık havanın ve güneş ışığının tadının doya doya çıkarılabileceği bu oturma odasının yan cephesinde yemek odasına açılan cam kapı ve pencereler var. Girişte de gördüğümüz kolonlar bu yaşam alanına da saray havası katarak zengin ve elit bir atmosfer sağlıyor.

Doğal ve gösterişli mobilyalar
Yemek odası ise girer girmez göze çarpan devasa bir ahşap yemek masasıyla büyüleyici bir ortama sahip. Sandalyelerin modern tasarımı geleneksel tasarıma çağdaş bir dokunuş niteliği taşıyor. Tıpkı yan tarafta bulunan oturma odası gibi yemek odası da bahçeyle geniş bir bağlantıya sahip ve bu da yaşam alanına eşsiz bir ferahlık katıyor. Bu yemek odasında öğünlerinizi keyifle tüketirken hem açık alanda yemek yiyor gibi hissediyorsunuz hem de güneşin keskin ışıklarından ya da yağmurdan korunabiliyorsunuz.

Dinlendirici bir yatak odası
Evdeki iki yatak odasından birine vardığımızda odada iki ayrı tek kişilik yatak ve bir de çalışma masasının yer aldığını görüyoruz. Bu yaşam alanında da evin diğer mekanlarında da olduğu gibi belirli bir karakter korunuyor: Doğal renkli paletlerle dekore edilmiş tavan, içeri sızan güneş ışınları, beyaz duvarlar ve ahşap yerler son derece huzurlu, dingin ve dinlendirici bir atmosfer yaratıyor. Mobilya renkleri tercih edilirken de yumuşak renkler seçilerek samimi, sıcak ve sakin bir ortam yaratılmış.

Özel tasarımlı banyo
Diğer odalardaki doğal ahşap paletli tavan tasarımı banyoda da kullanılmış ve evin iç mimarisinde tutarlı ve bütünsel bir görüntü oluşturulmuş. Lavabo ünitesinin altında yer alan ahşap banyo dolapları özel olarak bu proje için mimarlar tarafından tasarlanmış ve üretilmiş. Küçük ahşap pencerelerin aralıklı yapısı ortama sıcak ve samimi bir dokunuş niteliği taşıyor. Yerdeki geleneksel kırmızı halı ise odayı hareketlendiren renk unsuru olarak öne çıkıyor.