Donatella Versace’nin imzasını taşıyan Palazzo Versace Dubai Hotel, lüksün sınırlarını zorluyor.

Dünyanın en önemli modacıları isimlerini verdikleri muhteşem otellerle Dubai’yi mesken tuttu. Modacı Armani’nin Dubai’de otel açmasının ardından İtalyan moda devi Versace, 2000 yılında Avustralya’da açılan otelinden sonra ikinci çarpıcı otelini Dubai’de açtı.

Dubai Koyu’nun kenarında konumlanmış olan Palazzo Versace, Dubai Uluslararası Havaalanı’na birkaç dakika uzaklıkta yer alıyor. Burç Halife’ye ise 10 dakika uzaklıkta. Dünyanın en zengin şehirlerinden biri olan Dubai’nin kalbinde yer alan Palazzo Versace hem konumu hem de tasarımı itibariyle insanı cezbediyor.

 

16. Yüzyıl İtalyan saraylarını anımsatan Palazzo Versace; 130.000 metrekarelik bir alanda inşa edildi. Müşterek mülkiyetli 169 daire, 146 otel odası ve 58 süiti mevcut. Lüks otelde çalışan zanaatkârların %90’ı Birleşik Arap Emirlikleri asıllı kişilerden oluşuyor. Arap esintili mimarisinde el işçiliği ile şekillendirilen mozaiklerin ve cam unsurlarda Versace’nin İtalyan ustalarını görmemiz mümkün.

 

Lobi, mutfak ve banyo tasarımlarında kullanılan renkli mozaik taşlar dikkatimizi çekerken, yatak odalarında kullanılan döşemelerin ise parke ağırlıklı olduğunu görüyoruz. Moda ikonu Gianni Versace’nin yeni otelinde kullandığı ana renklerin turkuaz, mavi ve somon tonlarında olması ilgi çekici.


Palazzo Versace’nin bir diğer ayrıcalıklı özelliği ise, mor renkli kokteyl masalarının renklendirdiği 900 kişi kapasiteli devasa balo salonu!

Palazzo Versace’nin bir diğer ayrıcalıklı özelliği ise, mor renkli kokteyl masalarının renklendirdiği 900 kişi kapasiteli devasa balo salonu!

4 yatak odalı ve teraslı süitlerde Versace tasarımı mozaikler ve mermer yer döşemeleri göze çarpıyor.

 

Dubai Körfezi’nin kıyısındaki Palazzo Versace’nin önünde konuklar için marina da yer alıyor.

 

Otelde ayrıca Versace’nin ürünlerinin satıldığı bir mağaza da bulunuyor.