Son yıllarda gerçek bir iyileştirme alanı olarak tasarlanan banyolar, fonksiyonelliği ön planda tutan ancak dekorasyon tarzını da es geçmeyen birer spa şeklinde hayal ediliyor. Kısaca ev tipi wellness alanlarına dönüşen banyolar, sadece yıkanma değil, arınma, dinlenme, tazelenme, iyileşme gibi fillilerle birlikte anılıyor. İnsanı su ile buluşturan bu özel atmosferler için tasarlanan spa sistemleri de günlük hayatımıza keyif katan son teknolojiler olarak saygıyı hak ediyorlar.

Gelecekte hepimizi daha öznel yaşamların beklediği bir gerçek. İşte bu yüzden artık evlerde daha fazla alana sahip olan, hatta adeta birer yaşam alanına dönüşen banyolar için tasarlanan yeni senaryolar da göz alıcı çözümlerle karşımıza çıkıyor. Bireysel detayların kullanımına olanak sağlayan özel işlemeli koleksiyonlar, kişisel beğenileri vurgulayan modeller ve teknolojiler, banyo keyfiniz artırırken kendinizi özel hissetmenizi de sağlıyor.

Sonuç olarak gerçek bir iyileştirme alanı olarak tasarlanan banyolar, fonksiyonelliği ön planda tutan ancak dekorasyon tarzını da es geçmeyen birer spa şeklinde hayal ediliyor. 2016’da birer wellness alanına dönüşen banyolar, kişisel olarak arınmanın ötesinde, yaşayan, doğallık ve tazelenmeye vurgu yapan, insanı su ile buluşturan özel bir atmosfer olarak tasarlanıyor. Bu nedenle trend avcıları arınma ritüelinin mistik ruhunu pekiştiren doğal ve natüralist mizansenlerin öne çıkacağını söylüyorlar. Modern rustik stilin altın çağını yaşadığı bu sene, teknolojinin vazgeçilmediği zanaatkâr seçimler ve keyif odaklı yerleşimlerle banyolarda mutluluk dozunun en yüksekte olduğu günler yaşıyoruz.

Evde kişisel spa alanı yaratma konusunda uzman markalardan olan ve Türkiye’de de en çok tercih edilen isimler arasında sayılan İtalyan Carmenta, kişisel detaylarla zenginleşen çağdaş banyolar konusunda uzun yıllardır hizmet veren bir firma. Gerçek bir wellness dünyasına kapı açan Carmenta’da buhar banyoları, hamamlar, saunalar, Himalaya tuz duvarları, reaksiyon duşları, biosauna, dinlenme alanları, kromoterapi kabinleri, masaj odaları, cilt ve vücut bakım odaları ve kum odaları bulunuyor. Kısaca markanın, geleceğin wellness dünyasını kurgulama ve insanı su ile farklı senaryolar eşliğinde buluşturacak teknolojiler tasarlama konusunda yatırımları oldukça geniş. Banyo kavramını fiziksel ve ruhsal iyileşme, yenilenme ve tazelenme noktasına taşıyan Carmenta, bu özelliğini bünyesinde çalışan mühendisler, tasarımcılar, teknisyenler ve sanatçılar gibi farklı uzmanlık dallarının bir arada karar vermesine borçlu.

Terapik ve estetik duruşları sayesinde birer sığınma noktasına dönüşen banyoların yeni yüzü konformist bir bakış açısıyla karşımızda. Ham ahşap görünümlü yüzeyler ve taş dokulara yer açın.

Gittikçe bir teknoloji üssü haline dönen yıkanma alanları her geçen gün biraz daha

spa’ya dönüşüyor. Bu sayede artık evimizde rahatça arınıyor, rahatlıyor ve dinlenebiliyoruz.

Yaşam alanlarının arınma üssü banyolar, kişisel bakım alanlarını daha ileri taşıyarak spa’lardan rol çalan stilleriyle dikkat çekiyor.